08.02.2019
19:00

Miejsce
Ośrodek Teatralny Kana

Wstęp
wolny!

Kategoria
Wydarzenia

Pełna kultura

Głosy Kany - Niewypowiedziane

Głosy Kany - Niewypowiedziane
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

OKNO – ZBLIŻENIA: GŁOSY KANY „Niewypowiedziane” – czytanie performatywne, projekcja rejestracji fragmentów spektaklu, spotkanie z reżyserką Jolantą Denejko

Drugie − po styczniowym święcie „Lailonii” − spotkanie z Teatrem Kana będzie opowieścią o poszukiwaniu. Języka, formy, tematu, sposobu istnienia teatru. O momencie, kiedy więcej było w nas wszystkich zadanych i nie zadanych pytań, niż gotowych odpowiedzi. Będzie też opowieścią o odwadze otwarcia się na eksperyment, na to, co nowe, nierozpoznane. Na inny rodzaj pracy. Na szukanie w sobie aktora, tekstu, roli. Na zaufanie historii. Na decyzje o nowym sposobie funkcjonowania teatru i grupy. „Niewypowiedziane” było etapem. Ważnym spotkaniem każdego z nas ze sobą. Rozpoznawaniem siebie na nowo. Zapraszamy na spotkanie z tym czasem, tym „głosem Kany”, który był bardzo ważny dla określania naszych dalszych wyborów.

Tym razem (w ciągu całego 2019 roku) w ramach OKNA będziemy dzielić się z Wami własnym doświadczeniem – doświadczeniem zespołu, który wyznacza kierunki, tematy, obszary i formy pojawiające się na scenie Kany. Widzowie znają je z pojedynczych wydarzeń, z których żadne nie jest jednak przypadkowe: jest częścią większej całości i etapem drogi, którą wspólnie od wielu lat idziemy. Nasza obecna tożsamość, wszystko, co w tej chwili robimy, jest wypadkową tego, kim jesteśmy, czego szukamy, jakie pytania sobie zadajemy. Jest też częścią procesu, któremu zawierzyliśmy, że się staje. Przez wiele lat uczyliśmy się od gości OKNA – zapraszaliśmy tych, których byliśmy ciekawi, którzy pokazali nam wielość ścieżek. Teraz czujemy, że warto sprawdzić, co się nam wszystkim (w nas wszystkich) przez te lata wydarzyło. Tegoroczne OKNO będzie więc poświęcone Głosom Kany. Będziemy uczyć się od siebie nawzajem.


Projekt „OKNO: GŁOSY KANY” dofinansowano przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: Edukacja Teatralna.

Głosy Kany - Niewypowiedziane
Ośrodek Teatralny Kana

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin

91 4330388, 91 4341561
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl/