22.01.2019
18:00

Miejsce
Teatr Polski

Kategoria
Spotkanie

Pełna kultura

Wieczór literacki - Marek Krajewski

Wieczór literacki - Marek Krajewski
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

WIECZÓR LITERACKI - SPOTKANIE Z MARKIEM KRAJEWSKIM
(Czarny Kot Rudy)

Marek Krajewski to autor powieści. Z wykształcenia doktor filologii klasycznej specjalizujący się w językoznawstwie łacińskim. Najpierw wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim, a potem został zawodowym pisarzem.

Jest pierwszym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji "Trup w szafie" oraz Instytut Książki za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Otrzymał też Nagrodę Księgarzy "Witryna" za najlepszą książkę 2005, a w roku 2006 - Paszport ''Polityki''.

Najsłynniejszą postacią, bohaterem serii powieści Krajewskiego, jest policjant Eberharda Mocka z wrocławskiej policji, urodzony w roku 1883 w Wałbrzychu i zmarły w 1960 w Nowym Jorku. W 2016 roku powrócił on w powieści zatytułowanej po prostu Mock, która stanowi pierwszy tom nowej serii jego przygód.

,,Jestem autorem kryminałów historycznych, dla których mój kolega po piórze Marcin Wroński ukuł bardzo ładny termin kryminał retro. Jestem zatem kryminalistą retro, by tak rzec. W przeszłości szukam intryg, zdarzeń, które mogą być punktem wyjścia do fabuły kryminalnej.'' Marek Krajewski

Spotkanie poprowadzi Andrzej Skrendo.

Teatr Polski

Teatr Polski

ul. Swarożyca 5, 71-601 Szczecin

Biuro Organizacji Widowni: 91 433 66 66
bow@teatrpolski.eu
www.teatrpolski.szczecin.pl