27.01.2019
10:00

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp
10/20zł

Kategoria
Dla dzieci

Pozostałe terminy
Pełna kultura

Ślimak

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Ślimak
sala Kina „Zamek” (wejście A z dużego dziedzińca, I p.) bilety: opiekun 20 zł, dziecko 10 zł

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat.
Autor: Marta Guśniowska
Reżyseria: Laura Słabińska
Muzyka: Jacek Gałkiewicz
Scenografia: Wanda Kowalska
Współpraca scenograficzna: uczniowie Liceum Plastycznego w Szczecinie pod kierunkiem artysty plastyka Michała Biernackiego. Obsada: Paulina Lenart, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski

Spektakl Ślimak powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych, mówiąca Dzieciom o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co się ma i cieszyć się z tego, bo to, co nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co nam bliskie. 
Oto Ślimak, zamieszkując swój mały, muszlowy domek, spotyka na swej drodze Bobra, zajmującego się handlem nieruchomościami. Bóbr naigrywa się z mieszkania Ślimaka, roztaczając przed Nim wizję nowego apartamentu, w którym nie tylko poczułby się lepiej, ale i inni zaczęliby Go lepiej postrzegać. Rozpoczyna się droga w poszukiwaniu nowego domu dla Ślimaka, w której naszemu bohaterowi towarzyszy rezolutny Bóbr. W podróży spotkają wiele niezwykłych postaci, jak Kret czy Mrówki, będą przymierzać się do najprzeróżniejszych eleganckich domów – a wszystko po to, ażeby na koniec nasz Ślimak zrozumiał starą prawdę, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Żeby docenił, to co ma i pojął, że nawet jeśli Jego domek nie jest idealny to nic nie szkodzi – ważne, żeby był idealny dla niego.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl