21.01.2019
19:00

Miejsce
Lulu Club

Wstęp
50zł

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Dobranoc Mr Blues

Dobranoc Mr Blues
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Nie Lubię Poniedziałków - Dobranoc Mr Blues

Tym razem zapraszamy Państwa w podróż po Świecie Andrzeja Zauchy - człowieka, który swoją twórczością wyprzedził epokę, a wrażliwością na zawsze został w czasach, kiedy to miłość i pasja miały największe znaczenie.

10 października 2018 r. minęło 27. lat od tragicznej śmierci wyjątkowego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy.
To wydarzenie wstrząsnęło nie tylko środowiskiem jazzowym w Polsce, ale także całą rzeszą ludzi, dla których Andrzej Zaucha był niezastąpionym wykonawcą takich utworów, jak choćby: „Byłaś serca biciem", „Wymyśliłem Ciebie", „Siódmy rok", „Pij mleko" czy „Czarny Alibaba".

Ta smutna rocznica wyzwoliła w nas chęć przypomnienia niezwykłych piosenek Andrzeja Zauchy w specjalnie przygotowanym spektaklu muzycznym „Dobranoc, Mr Blues, czyli Andrzeja Zauchy historia prawdziwa".

To autorski spektakl Piotra Huegla, który jest połączeniem niezapomnianych utworów Andrzeja Zauchy, wykonywanych przez zespół PETERSKY CLUB, w nowych, ciekawie brzmiących aranżacjach, oraz autorskich wizualizacji.
„Dobranoc, Mr Blues" to opowieść o przepięknej miłości Andrzeja do Jego żony Elżbiety, o jej śmierci i trudności w znalezieniu swojego miejsca na ziemi po utracie najbliższej osoby. To opowieść także o tragicznej śmierci samego Andrzeja, którą snują przedmioty związane z historią Jego życia.

Spektakl jest 1,5 godzinnym połączeniem muzyki, światła, wspomnień oraz fabularyzowanych monologów przeplatanych wizualizacjami stworzonymi ze scen inscenizowanych. Każdy utwór prezentowany na scenie jest poprzedzony opowieścią o wydarzeniach z życia Andrzeja opowiadanych z punktu „widzenia" przedmiotów (głównie instrumentów).
Całość przedstawienia łączy osoba narratora, który pojawia się we fragmentach przełomowych dla spektaklu.
Autorem i reżyserem spektaklu jest Piotr Huegel, który zadebiutował przedstawieniem muzycznym „Kroniki szczecińskie" stworzonym z okazji 65. urodzin miasta Szczecin, którego premiera miała miejsce w Domu Kultury SKOLWIN 03.lipca 2010 r. Był także pomysłodawcą oraz reżyserem spektaklu „Jutro będzie dobry dzień" z piosenkami Heleny Majdaniec, przygotowanego na 70 urodziny artystki.

Brał udział jako śpiewający aktor w produkcji musicalu „Rent" przygotowanego i wystawianego przez szczecińską Operę na Zamku.

Koncert w wykonaniu zespołu PETERSKY CLUB złożonego z doświadczonych i zaprzyjaźnionych szczecińskich muzyków, zapraszanych do współpracy przez Piotra Huegla z okazji koncertów mających na celu przypomnienie pięknych, polskich utworów z różnych czasów ich powstawania. Piosenki Andrzeja Zauchy wykonują: Piotr Huegel (wokal), Krzysztof Niewirowski (wokal), Krzysztof Baranowski (piano), Janusz Jędrzejewski (bas), Krzysztof Zaborniak (gitara), Maciek Wróbel (perkusja).

Koncert poprowadzi jedyny i niepowtarzalny Szymon Kaczmarek!

Czeka nas kolejny niezwykły poniedziałek- zapraszamy serdecznie!

Lulu Club

Lulu Club

ul. Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

515 604 585, 533 500 109
lulu@luluclub.pl
http://www.luluclub.pl