16.01.2019
21:00

Miejsce
Piwnica Kany

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Klubowe granie

Serre M'mharry - Akustyczeń 2019

Serre M'mharry - Akustyczeń 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Serre M'mharry to zespół założony zimą 2015 r. Od samego początku swojego istnienia obrał za cel stworzenie nowoczesnego i jednocześnie egzotycznego brzmienia inspirowanego muzyką afrykańską. Grupa tworzy zarówno własne kompozycje, jak i sięga do tradycyjnych melodii i pieśni pochodzących z Gwinei, ojczystego kraju wokalistki M'mharry Sylla Wiszniewskiej śpiewającej w swoim rodzinnym języku susu.

Skład zespołu:
M'mharry Sylla- Wiszniewska - śpiew,
Leszek Wiszniewski - djembe, conga, chórki,
Aleksander Jastrząb - instrumenty klawiszowe,
Robert Jarzębski - gitara, chórki,
Wojtek Górecki - gitara basowa, chórki,
Marcin Osiecki - perkusja.

M'mharry Sylla
Urodzona w Gwinei, ojczyźnie najbardziej żywiołowych bębnów na naszej planecie. Od początku pobytu w Polsce zaangażowana jest w projekty muzyczne, w których pokazuje kulturę swojego kraju - Afrique Nouali czy Afrique Sogue. Obecnie związana jest z grupą muzyczno-taneczną Afrique Sogue oraz z zespołem Serre M’mharry.

Leszek Wiszniewski
Perkusista specjalizujący się w graniu na zachodnioafrykańskich bębnach, od lat propagujący muzykę krajów takich jak Gwinea, Mali i Burkina Faso. Jest czynnym muzykiem związanym obecnie z grupami Afique Sogue, Bossa na Boca i Serre M’mharry.
Gry na bębnach uczył się w Senegalu u boku malijskiego griota Thiacoura Sisokho oraz w Gwinei, gdzie jego nauczycielem był członek Baletu Narodowego tegoż kraju Mouctar Toure.

Aleksander Jastrząb
Pianista i wielbiciel instrumentów klawiszowych pod każdą postacią - elektronicznych, analogowych i dmuchanych. Od 2001 czynnie współpracujący z wieloma szczecińskimi projektami i muzykami m.in. Szczecin Gospel Choir, Cotton Fields, Blue Crow Groove Exp., Lesja Incognito, Sandra Jakubowiak. Kompozytor i aranżer, fan muzyki w typie funky i jazz - fusion. Obecnie współpracuje z Justyną Sawicką, Bossa Na Boca, reaktywowanym Cotton Fields, a także w nowopowstałym chórze gospel - Grace Notes.

Robert Jarzębski
Gitarzysta, kompozytor, który w swojej karierze grał m.in. w Quintecie Marka Kazany, we wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem oraz jako wieloletni członek zespołu Sklep z Ptasimi Piórami. Współpracował również z różnym teatrami w Polsce w charakterze muzyka. Obecnie gra w w zespołach Serre M'mharry, Bossa na Boca, Cafe Jazz Trio i w kilku spektaklach muzycznych w Teatrze Polskim. Dodatkową dziedziną muzycznego realizowania się artysty jest praca wykorzystująca terapeutyczne działanie dźwięku mis tybetańskich.

Wojtek Górecki
Absolwent Katedry Edukacji Artystycznej oraz Szczecińskiej Akademii Sztuki na wydziale Edukacji Muzycznej. Ceniony gitarzysta basowy i pasjonat wokalistyki i technik wokalnych.
Na co dzień nauczyciel gitary basowej i śpiewu w szkole muzycznej YAMAHA, a także nauczyciel muzyki, zajęć artystycznych i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie.

Marcin Osiecki
Absolwent Akademii Muzycznej, nauczyciel perkusji w szkole muzycznej w Schwedt. Grał w różnorodnych formacjach o stylistykach od Rock poprzez Hip-Hop, Funky, Jazz Rock, Blues 
w zespołach: Free Blues Band, B-Sides, Lesja, Melon Toast Experience. Obecnie zgłębia tajniki Afrofolku w grupie Serre M'mharry.

Dorobek artystyczny każdego z artystów stanowią zarówno nagrania płytowe, studyjne, jak i koncertowe.

Akustyczeń odbija festiwal!

16.01.19 | SERRE M"MHARRY 
godz. 21:00 | Piwnica Kany | wstęp wolny

Piwnica Kany

Piwnica Kany

pl. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

91 433 03 88
info@kana.art.pl
http://www.kana.art.pl