20.01.2019
18:00

Miejsce
Ośrodek Teatralny Kana

Wstęp
25/30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

BaiKa - Akustyczeń 2019

BaiKa - Akustyczeń 2019
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

BaiKa - Szczecin odbija festiwal - Akustyczeń 2019

BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączył do nim Marcin Żabiełowicz - gitarzysta zespołu Hey. 

Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka. 
W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako "przedpłytę". Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji "O północy" w Radio Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne - stąd tytuł BAiKA RK+ (Radio Koszalin Plus). W lutym 2018 roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album - "Byty zależne", który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy. 
Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki. 

Piotr Banach - gitara, instrumenty perkusyjne, teksty -  na polskiej scenie rockowej pojawił się już w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Był perkusistą i autorem tekstów kilku szczecińskich zespołów spod znaku punk-rocka i reggae. Na początku lat dziewięćdziesiątych, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do roku 1999. Po kilku letniej przerwie w działalności muzycznej powrócił z formacją Indios Bravos, która była nie tylko jedną z gwiazd krajowej sceny reggae, ale też zaznaczyła swoją obecność na wielu festiwalach rockowych, między innymi: Jarocin Festiwal, OpenAir, czy Przystanek Woodstock, gdzie nagrodzona została Złotym Bączkiem za rok 2006 (przyznawanym za najlepszy występ festiwalu). Banach był również producentem płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk", a w roku 2005 nagrał solowy krążek - "Wu-wei". 

Katarzyna Sondej (Figaj) - śpiew, instrumenty klawiszowe - swój artystyczny pseudonim zbudowała w oparciu o zbitkę pierwszych sylab imienia i panieńskiego nazwiska, stąd Kafi. 
Pochodząca z Legnicy wokalistka wcześnie zaczęła swoją muzyczną edukację, choć formalnego wykształcenia w tym kierunku nie posiada. 
Jako nastolatka występowała przy okazji szkolnych apelów, a podczas studiów udzielała się w kilku wrocławskich projektach. Na dłużej związała się z zespołem StandBy, w którym śpiewała i pisała teksty. Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey - Fayrant Tour. 

Marcin Żabiełowicz - gitarzysta zespołu Hey, którego osiągnięcia są powszechnie znane. Marcin nagrywał też i występował u boku tak uznanych artystów jak Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Katarzyna Kowalska i zespół Albert Rosenfield.

Koncerty zespołu, mimo trzyosobowego składu, nie odbiegają energią i ilością generowanych dźwięków od formacji wyposażonych w dużo bogatsze instrumentarium. Niewątpliwym atutem jest znakomity kontakt muzyków z publicznością i ich sceniczne interakcje. 

BAiKA
20.01.2019 - godz. 18:00 - Teatr Kana
bilety: 30 pln normalne / 25 pln szkolne i studenckie
do nabycia w Teatrze Kana oraz na www.bilety.fm

Link do nabycia biletów: https://bilety.fm/pl/muzyka/3271-bilety-na-koncert-baika-18-stycznia-2019-o-21-00-w-teatrze-kana-w-szczecinie.html

Ośrodek Teatralny Kana

Ośrodek Teatralny Kana

Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin

91 4330388, 91 4341561
info@kana.art.pl
www.kana.art.pl/