Od: 17.07.2017
Do: 31.08.2017

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp:
wolny


Irlandzkie Ringi

Galeria Fotoklubu Zamek (Hol skrzydła wschodniego, wejście A z dużego dziedzińca) 
Irlandzkie Ringi - wystawa fotografii krajoznawczej Grzegorza Mikołajczyka

Niezmiernie miło mi Państwa zaprosić na wystawę fotografii krajoznawczej, która jest efektem mojej zimowej podróży do Irlandii. Fotografia jest pasją, dzięki której staram się spełniać artystycznie, wciąż poszukując nowych form wyrazu emocji, jakie mi towarzyszą podczas wędrówek, obserwacji świata i kontaktu z ludźmi.

W czasie styczniowego pobytu na południowym wybrzeżu Irlandii miałem okazję zwiedzać rejony, podziwiać widoki, które stanowią część rezerwatów przyrody, parków krajobrazowych dwóch regionów geograficznych – Ring of Kerry oraz Ring of Beara. Na swoich fotografiach starałem się udowodnić, że Irlandia to nie tylko deszcz i mgła, ale również, a może przede wszystkim świadectwo ścierania się ze sobą i współistnienia trzech żywiołów: wody, powietrza i ziemi. A wszystko to reprezentowane jest wielkimi przestrzeniami wybrzeży i zatok morskich, głębokich dolin, szczytów gór i zielonych pastwisk.
Wierzę, że zaprezentowane prace poświadczą piękno tamtejszej natury, a czy ten zamysł mi się udał ocenią Państwo sami - Grzegorz Mikołajczyk

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl