Od: 01.08.2017
Do: 31.08.2017


Teatralny Ty-Dzień Dziecka

Teatralny Ty-Dzień Dziecka

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” – wystawa fotograficzna do końca wakacji

Do końca wakacji można obejrzeć wystawę Teatru Lalek „Pleciuga”, znajdującą się na Jasnych Błoniach. Wystawa fotograficzna, ze zdjęciami zdjęcia autorstwa Marty Teszner i Roberta Stachnika, jest podsumowaniem projektu „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”.

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” to projekt realizowany we współpracy z teatrami z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji oraz ze szczecińskimi instytucjami i stowarzyszeniami. 
Jego kulminacją był tydzień na przełomie maja i czerwca (od 27 maja do 3 czerwca br.), w którym zaprezentowanych zostało 8 zagranicznych przedstawień i 2 przedstawienia Teatru Lalek „Pleciuga” (w tym: prapremiera „Wodna opowieść” autorstwa Maliny Prześlugi, w reżyserii Roberta Drobniucha).
Projekt realizowany był w Teatrze Lalek „Pleciuga” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu Miasta Szczecin.

Na wystawie znajdują się zdjęcia ze spektakli, warsztatów, spotkań i Teatralnego Jam Session. Autorki wystawy: Barbara Popiel (koncepcja, teksty) i Kaja Depta-Kleśta (projekt graficzny).

Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II

Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II

ul. Michała Ogińskiego, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki