Od: 28.03.2018
Do: 04.05.2018

Miejsce
Na mieście

Wstęp:
wolny


Martwa natura w obiektywie

Martwa natura w obiektywie

Biblioteka Główna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii członków grupy fotograficznej GF 16x24 zatytułowaną "Martwa natura w obiektywie".

Miejsce ekspozycji: Galeria „Suplement” Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 140.

Jedna z autorek zdjęć p.  Grażyna Stasiak tak pisze o grupie:

Grupa fotograficzna GF16x24 wchodzi w skład  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie. Nazwą obecną posługujemy się od 2012 roku.

Kierownikiem Grupy jest p. Mirosław Kachnowicz, a jego zastępcą  jest p. Barbara Brzezińska. Obecnie  Grupa liczy 17 osób.  Członkami są: Barbara Brzezińska, Bożena Żylińska, Grażyna Stasiak, Grażyna Iwanowska, Jadwiga Konkol, Janina Pasieka, Jolanta Catewicz, Krystyna Jurkowska, Małgorzata Skoczowska, Marian Kowalski, Mirosław Kachnowicz, Olga Kulpa, Roman Majchrzycki, Romualda Kotkowska, Stanisława Sidorowicz, Tatiana Kowalik, Teresa Szewczyk.

Staramy się podnosić swoje kwalifikacje, poprzez szkolenia tematyczne, prowadzone przez członków naszej grupy. Szkolenia obejmują obsługę programu Photoshop i teorię fotografii. Zdobytą wiedzę sprawdzamy praktycznie na naszych plenerach. Zdjęcia z plenerów są szczegółowo omawiane na zajęciach, a najlepsze umieszczamy na naszej stronie internetowej.

Fotografujemy krajobrazy, ludzi, architekturę, koncerty, ruch,  efekty świetlne, uliczne festyny, Szczecin nocą.

Ciekawą formą spędzania czasu z aparatem są wycieczki jednodniowe i  wielodniowe. W tym specjalizuje się nasza koleżanka Teresa Szewczyk, która ma tysiąc pomysłów na ciekawą wycieczkę. I tak, byliśmy już w Zakopanem, Bieszczadach, Pobierowie, Krakowie.  Plenery krótkie to: Zalesie, Ogrody Hortulus-Dobrzyca, Ogród Botaniczny Christiansberg,  Uckermunde, Cmentarz Centralny, Park Kasprowicza. Zapraszamy na zajęcia znane postaci fotografów ze Szczecina,  jesteśmy uczestnikami  na plenerach MIGAWKI i wystawach fotograficznych.

Braliśmy udział w konkursach fotograficznych organizowanych przez różne instytucje, zdobywając wyróżnienia i nagrody. Nasze zdjęcia były na wystawach pokonkursowych. Jesteśmy wszędzie  tam, gdzie się coś dzieje ciekawego w mieście. Mamy stałe miejsca wystawowe, np. Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Romera i Kruczej, Jednostkę Wojskową 2901 w Podjuchach, gdzie na bieżąco wymieniamy zdjęcia. Raz w roku przygotowujemy dużą wystawę, którą prezentujemy w Bibliotece Głównej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wystawy te, są otwierane podczas uroczystego wernisażu, na którym są nasze rodziny, znajomi oraz  inni fotograficy.Miło jest oglądać nasze zdjęcia, wydrukowane w dużych formatach i oprawione w ramy 50 x 70 cm. W poprzednich latach w Bibliotece Głównej ZUT mieliśmy wystawy: „Linia, kolor, światło”, „Obrazy na wodzie” a w tym roku „Martwa natura w obiektywie”. Wystawy te, są w późniejszym okresie prezentowane w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie. Wspólnie obchodzimy święta, imieniny koleżanek i kolegów oraz zakończenie roku. Poza zajęciami organizujemy  wakacyjne spotkania w Parku Kasprowicza.Jesteśmy grupą , której członków zbliża pasja i przygoda z aparatem fotograficznym. Dużo by można opowiadać o nas samych, o naszych zdjęciach, o wzajemnych relacjach międzyludzkich.Można to wszystko zobaczyć oglądając nasze zdjęcia. Warto w tym miejscu podkreślić również ważny przekaz informacyjny jakim jest nasza  strona  internetowa. Tam odsyłamy wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o naszej działalności, choćby z  zakładki „ Historia w kolażach”, prowadzonej  przez p. Barbarę Brzezińską.

Szczegóły naszej pracy są zamieszczone na naszej stronie internetowej: pikselui.webd.pl/zfv/.”

Martwa natura w obiektywie
Na mieście

Na mieście

Szczecin