Od: 23.10.2018
Do: 22.12.2018

Miejsce
Na mieście

Wstęp:
wolny


Z rowerem w tle

Z rowerem w tle

Biblioteka Główna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie serdecznie zaprasza  na wystawę malarstwa Izabeli Ewy Staśkiewicz zatytułowaną "Z rowerem w tle"

Miejsce ekspozycji: Galeria „Suplement” Biblioteka Główna ZUT w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu 140.
Czas trwania wystawy: od 23 października  2018 r. do 22 grudnia 2018 r.
Finisaż wystawy odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 18.00
Wstęp wolny.

Autorka prac o wystawie:

"Wystawa pt. "Z rowerem w tle",to cykl 23 obrazów, w których inspiracją jest rower, widziany na różne sposoby. Występuje nie zawsze w roli głównej, czasem nawet trudno go dostrzec, a jednak...Zarówno chowając się w niepozornym zaułku, czy rozpychając na pierwszym planie, jest intrygującym łącznikiem tych opowieści. Widziany jest w śródziemnomorskiej uliczce, na deszczowym placyku, w lesie, parku czy plaży. Wierny towarzysz lat dziecinnych, często staje się sensem życia. Jego konstrukcja inspiruje, a możliwości rozwiewają włosy na wietrze. Urzeka jako element krajobrazu miejskiego, wiejskiego, właściwie każdego. Dlatego fajnie jest czasem spojrzeć na świat przez jego pryzmat".

Izabela Ewa Staśkiewicz - absolwentka Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Członek Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Uprawia malarstwo sztalugowe, najchętniej tworzy w technice olejnej impasto. Drzemiący w niej duch architektury ujawnia się w obrazach dotyczących Szczecina i jego okolic. W wyniku licznych podróży, tworzy cykle tematyczne przedstawiające zarówno różnobarwną egzotykę miejsc i ludzi, jak i piękno chwili w nostalgicznym świetle i kolorze. Jest autorką wielu wystaw w kraju i  za granicą. 

Z rowerem w tle
Na mieście

Na mieście

Szczecin