Od: 22.01.2019
Do: 15.02.2019

Miejsce
13muz

Wstęp:
wolny


Papier zmienia Nas

Papier zmienia Nas

Papier zmienia Nas (wystawa studentów Akademii Sztuki)

Na wystawie prezentowane są prace studentów I roku, wydziału: Sztuk Wizualnych, kierunku: Architektura Wnętrz, Akademii Sztuki w Szczecinie. Obiekty z papieru zostały zrealizowane w pracowni: Rzeźby z papieru, pod kierunkiem dr Agnieszki Andruszkiewicz z wykształcenia inżyniera papiernictwa. 
Prace wykonane są z różnych rodzajów papieru, gdzie papier staje się jedynie medium wypowiedzi artystycznej młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej drogi twórczej. Wystawa ta jest podsumowaniem ich pierwszego semestru, podczas którego, rozpoczynają swoją przygodę z kreacją papierowych obiektów.
Pierwsze dwie realizacje studentów odnoszą się do zagadnień empatyczności,  gdzie studenci próbują stworzyć i zaprosić odbiorcę do świata Takate i Matalu. 
Są to całkowicie abstrakcyjne pojęcia na podstawie, których student mierzy się z ekspresją wypowiedzi przez medium papieru, jego fakturą i właściwościami. Poprzez różne możliwości składania papieru, jego potencjał kreacyjny i opanowanie precyzyjności w konstruowaniu brył, zadania często wymagają dużej cierpliwości.
Jednym z zadań semestralnych jest autorska wypowiedź studenta o samym sobie.
Mimo, że to bardzo trudne zagadnienie, jest poruszane na samym początku studiów, by budować większą świadomość twórczą młodego człowieka. W tym przypadku podczas tworzenia obiektów/rzeźb student skupia się jedynie na kreacji własnej wypowiedzi. Realizując te ćwiczenia, pięknie ujawnia się przestrzeń do analizy relacji, jakie zachodzą pomiędzy twórcą, a obiorą. Nasuwa się wówczas podstawowe pytanie, po co twórcy odbiorca? Ale jakie są odpowiedzi, będzie można się dowiedzieć podczas wystawy. 
Uczestnicy wystawy: Natalia Arendt, Eugen Bortnic, Joanna Kępa, Klaudia Kopera, Milena Kuliszenko, Martyna Moroz, Magdalena Moskwa, Marta Murawska, Karolina Patejuk, Katarzyna Płaskowicz, Filip Podkalicki, Weronika Popielarska, Natan Sabatowicz, Agata Smoliga, Klaudia Wiśniewska, Paula Trytek.

Wstęp wolny - wystawa otwarta od 21.01.2019 do 15.02.2019
Organizator: Magdalena Tyczka / Agnieszka Andruszkiewicz

Papier zmienia Nas
13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu