Od: 26.04.2019
Do: 02.06.2019

Miejsce
Zamek Książąt Pomorskich

Wstęp:
płatny


Tylko we Lwowie

Hol skrzydła wschodniego (wejście A)
Tylko we Lwowie
26.04. – 2.06.2019

Wystawa fotografii ukraińskiego fotografika Romana Gerynowicza, członka AFIAP oraz Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy. 
Artysta mówi o sobie i wystawie następującymi słowami:  „Lwów to miasto, gdzie się urodziłem, które  ogarnęło i przytuliło mnie, oczarowało. Fotografując próbuję poznać tajemnice jego ulic, spoglądając na najciekawsze istoty na świecie – ludzi. I nawet wtedy, kiedy uliczna pustka wieje chłodem i przy ulicy nie ma żadnego drzewa, obecność człowieka odczuwana jest w sennych budynkach o zamkniętych oczach i bramach, które za moment zostaną  otwarte, w szumie aut,  w drobnej mżawce, która opadać będzie po południu zgodnie z prognozą… Wszystko świadczy o tym, że człowiek jest blisko. I nie ma znaczenia, kiedy się urodził – kilkadziesiąt czy sto lat temu - on jest tu obecny, on żyje w tym mieście, oddycha jego powietrzem […]”. 
Roman Gerynowicz  urodził się w 1959 roku, mieszka i pracuje we Lwowie. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Na wystawie w szczecińskim Zamku pokazanych zostanie około 40 fotografii artysty.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

91 489 16 30
cikit@zamek.szczecin.pl
www.zamek.szczecin.pl