Od: 08.06.2019
Do: 28.06.2019

Miejsce
Szczeciński Inkubator Kultury

Wstęp:
wolny


Piątka!

Piątka!

Wystawa 5!
Z przyjemnością oświadczam, że nasza pracownia obchodzi 5! urodziny
Z tej okazji zapraszamy Was na wystawę rysunku, malarstwa, linorytu uczestników naszych zajęć z grup młodzież-dorośli.

Wystawa czynna będzie do 28 czerwca - w godzinach pracy INKU Szczeciński Inkubator Kultury po wcześniejszym kontakcie.

Prace prezentowane na wystawie powstały podczas zajęć w naszej pracowni w grupach młodzież-dorośli.
Autorami są osoby w różnym wieku oraz tworzące z bardzo różnych motywacji: dla rozwoju własnego, udoskonalając swoje umiejętności, podnosząc zawodowe kwalifikacje, rozwijając zainteresowania, a mam nadzieję że również pasję, a także przygotowując się do egzaminów wstępnych na studia czy liceum plastycznego.
Wśród nich są uczniowie szkół podstawowych, szkoły muzycznej, maturzystka, studentka medycyny, studentka malarstwa, która po zajęciach u nas rozpoczęła studia na ASP w Gdańsku, osoby wykonujące bardzo różne zawody, w tym dyplomowana ilustratorka.

Bez względu na to pracują razem, każdy z Autorów/ek realizując swoje potrzeby i inspiracje, a różnice między nimi nie powodują żadnych podziałów. Podczas zajęć nie tylko pracujemy: ilości wypitej herbaty i przegadanych tematów są nie do zliczenia, a pomiędzy uczestnikami poszczególnych grup - a też pomiędzy nimi - tworzą się bardzo szczególne relacje. Myślę że nieprzesadzone będzie stwierdzenie, że utworzyliśmy małą społeczności. Wzajemnie czerpiemy z różnych doświadczeń i umiejętności, nie tylko w sferze sztuki.

Jestem zdania, że ową wystawą, a też samymi zajęciami udowadniamy, że tworzyć może każdy, a przygodę ze sztuką zacząć w dowolnym momencie życia. Oraz że sam czas tworzenia może służyć nie tylko pracy artystycznej, ale też być formą wspólnego spędzenia czasu, a też czasu dla samego siebie.

Piątka!
Szczeciński Inkubator Kultury

Szczeciński Inkubator Kultury

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

91 424 04 64
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/