Od: 01.07.2019
Do: 31.08.2019

Miejsce
13muz

Wstęp:
wolny


Dokąd, skąd, dokąd

Dokąd, skąd, dokąd

Galeria Jedna Druga: Wystawa Dokąd, skąd, dokąd
  
Prace prezentowane na wystawie “Dokąd, skąd, dokąd” są wynikiem zaprzyjaźniania się ze wspomnieniem. Zaprzyjaźnienia się specyficznego, bo poprzez przedmioty. Dzięki nim owe reminiscencje stanowią próbę przełamania przywoływanej do znudzenia antynomii Epikura: „Póki jesteśmy, nie ma śmierci, gdy jest śmierć, nie ma nas”. Wartościowe i niepowtarzalne wspomnienia trzeba sobie najpierw gruntownie przygotować, nie omijając komunałów i oczywistych wzruszeń.
Katarzyna Adaszewska - studiowała rzeźbę w pracowni prof. Adolfa Ryszki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jej aktywność artystyczna skoncentrowana jest na realizacji obiektów rzeźbiarskich, które często przyjmują formułę wieloelementowych aranżacji tematycznych, krążących wokół zagadnienia post-ludzkiego przedmiotu w antropocenie.

Piotr Ciesielski - studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi.  Dyplom w 1982 r. na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego i w Pracowni Technik Metalowych prof. Leszka Rózgi. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i cyfrową, fotografią i filmem. Prowadzi Pracownię Obrazu w Przestrzeni na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Galeria Jedna / Druga

kurator: Monika Szpener

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu