Od: 09.02.2017
Do: 24.03.2017

Miejsce
Zona Sztuki Aktualnej

Wstęp:
wolny


Śmiechu warte

Śmiechu warte

Śmiechu warte

Hubert Gromny, Aleksandra Hojczyk, Martyna Kielesińska, Małpeczki (Maria Toboła, Maria Kozłowska), Agata Mariańska, Dominika Olszowy, Polen Performance (Justyna Łoś, Mikołaj Sobczak), Mikołaj Tkacz, Piotr Urbaniec

Kuratorzy: Aurelia Nowak, Tomek Pawłowski

Reżyseria: Horacy Muszyński
Projekt graficzny: Marta Krysińska i Horacy Muszyński

„Śmiechu warte” był cyklicznym programem rozrywkowym, nadawanym w latach 1994-2009, a produkowanym przez TVP w Szczecinie. To jeden z pierwszych emitowanych w polskiej telewizji programów na licencji amerykańskiej. Prezentowano i oceniano w nim przesłane przez telewidzów amatorskie, zabawne, krótkie filmy kręcone kamerą VHS. Scenki te to zwykle złapane przypadkowo niefortunne wydarzenia - wpadki, przejęzyczenia, nieporozumienia. Najzabawniejsze z filmów w wyniku głosowania publiczności otrzymywały „luksusowe” nagrody - kluczem do sukcesu w programie było poczucie humoru i dystans.

Jak śpiewa Aleksander Nowacki w piosence towarzyszącej programowi: 

„Życie składa się z przypadków
Ze skłonnością do upadków
I szukania swego szczęścia w pechu
Postaw dziś na pewną kartę
Kręć wideo śmiechu warte
Wygraj tym, co warte śmiechu, śmiechu warte”

Czy słowa te nie mogłyby stać się również dobrą radą dla młodych artystów zaprzęgniętych do rywalizacji w ramach wielu artystycznych konkursów? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest wystawa „Śmiechu Warte”, która podobnie jak sam program, ma formę konkursu-plebiscytu. Podczas jej otwarcia odbędzie się plebiscyt publiczności na najzabawniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy głosowania otrzymają specjalne nagrody od sponsorów. Serdecznie zapraszamy!
 

Śmiechu warte
Zona Sztuki Aktualnej

Zona Sztuki Aktualnej

ul. Plac Orła Białego 2, Budynek Akademii Sztuki


zona@akademiasztuki.eu
http://www.zona.akademiasztuki.eu/