Od: 17.03.2017
Do: 13.04.2017

Miejsce
ProMedia

Wstęp:
wolny


Arnold Woliński „#SocialMediaHeroins”

Arnold Woliński „#SocialMediaHeroins”

Wystawa „#SocialMediaHeroins” Arnolda Wolińskiego

Jak z kreacji stajemy się memem, ze zdjęcia przekazem, z prawdy fałszem, a z piękna brzydotą? Od 16 marca do 13 kwietnia  w Promediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się  wystawa „#SocialMediaHeroins” Arnolda Wolińskiego. 
Żyjemy w czasach gdy każdy ma telefon i może nim robić zdjęcia, a wszechobecne kamery wykonują nam ich tysiące. Publiczny wizerunek można kreować, stwarzać i wciąż zmieniać .Wśród tysięcy ujęć, setek banalnych pamiątek naszej rzeczywistości, zapisów stanów świadomości i portretów JA prawdziwego, bądź sztucznego, zacierają się granice prawdy i fałszu na nasz temat. Nasz obraz dziś może być teraz stworzony nie na nasze podobieństwo , ale na naszą potrzebę lub potrzebę innych. Tworzymy więc miejsca, sytuacje, tła.

Arnold Woliński – instruktor kulturalno-oświatowy, grafik, malarz. Rysował od dziecka. Na początku poddawał próbie kredki "Bambino", a wykorzystuje techniki komputerowe do tworzenia i przetwarzania grafiki. Sięga także po folie i farby z arsenału reklamy wizualnej. Główną inspiracją artysty są dzieł Andy'ego Warhola. W pracach Arnolda Wolińskiego znajdziemy wiele z poetyki Pop Artu, Secesji, a także komiksu. Poza popartowską estetyką w swej twórczości obsesyjnie przetwarza motyw "kosmosu kobiecych oczu "i" ostrej czarnej kreski monochromatycznego widzenia rzeczywistości". Jego niewątpliwą muzą jest postać Marilyn Monroe. Odważne zestawienia kolorystyczne i monochromatyczne przedstawienia tematów, to cechy charakterystyczne wielu prac Arnolda Wolińskiego.

Link do wydarzenia: http://www.mbp.szczecin.pl/dokument,518.html

ProMedia

ProMedia

al. Wojska Polskiego 2, 70-471 Szczecin

91 506 50 56
filia54@mbp.szczecin.pl
www.mbp.szczecin.pl