Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

04.10.2019

ZELLE 12 – „Women in Song”

ZELLE 12 – „Women in Song”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Utalentowana młodzież ze Szczecina, Berlina i Stambułu spotka się na scenie sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie w koncercie łączącym klasykę z nowoczesnością. Będzie to porywający koncert finałowy tygodniowych warsztatów muzycznych ZELLE 12.

10 października 2019 r. (czwartek) o  godz. 18.00 w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie odbędzie się koncert finałowy 5. warsztatów muzycznych ZELLE 12, w których uczestniczy młodzież z Berlina Friedrichshain-Kreuzberg oraz z miast partnerskich tej dzielnicy: Stambułu Kadiköy i Szczecina. Usłyszeć można będzie znane utwory muzyki pop inspirowane mottem „Women in Song” w wykonaniu orkiestry smyczkowej, chóru i zespołu instrumentalnego.

Na scenie wystąpi około pół setki młodych muzyków i wokalistów, którzy uczestniczyli w kilkudniowych warsztatach przygotowawczych w Berlinie. Program tegorocznego koncertu obejmuje utwory pisane przez kobiety. W świecie muzyki pop często spotykane są kobiety w roli wykonawczyń, podczas gdy kobiet odnoszących sukcesy w dziedzinie komponowania piosenek nie ma zbyt wiele. Im właśnie poświęcona jest tegoroczna edycja projektu.

Trasa koncertowa, uświetniająca 70-lecie berlińskiej szkoły muzycznej, prowadzi przez sale koncertowe w Berlinie (9.10.2019), Szczecinie (10.10.2019) oraz w Ingelheim nad Renem (12.10.2019).

Praca podczas prób tego wielonarodowego zespołu skupia się na komunikacji muzycznej jak i na radzeniu sobie z różnymi językami i odmienną kulturą muzyczną uczestników. Wyzwaniem jest przekraczająca granice gatunków muzycznych współpraca orkiestry smyczkowej, chóru i zespołu instrumentalnego.

Praca nad znanymi utworami ma na celu nie tylko poszerzanie horyzontów młodych ludzi, ale także stworzenie warunków do porozumienia międzykulturowego. Ponadto uczestnicy projektu mają okazję poznać i odkrywać dla siebie odwiedzane miasta jak Berlin, Szczecin i Wiesbaden/Ingelheim.

ZELLE 12 to nazwa projektu, odnosząca się do adresu szkoły muzycznej we wschodnioberlińskiej dzielnicy Friedrichshain (Zellestraße 12), w której w latach 1963-1981 muzyczne i taneczne szlify zdobywały takie gwiazdy ówczesnej NRD jak m.in. zespoły Phudys, Karat, Silly, Babylon, czy wielu znanych artystów, robiących karierę solową.

Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki są do odbioru od 7.10.2019 r. w Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Żołnierza. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Źródło: szczecin.eu