Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.10.2019

Zostań jachtowym sternikiem morskim. Kurs rusza już w ten weekend

Zostań jachtowym sternikiem morskim. Kurs rusza już w ten weekend
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Są jeszcze wolne miejsca na kurs przygotowujący do uzyskania patentu jachtowego sternika morskiego. Zajęcia rozpoczynają się już 12 października.

Kurs przygotowuje do samodzielnego, bezpiecznego pływania po wodach morskich i sprawnego manewrowania w porcie zarówno na żaglach jak i silniku. Aby uzyskać stopień jachtowego setnika morskiego należy spełnić trzy warunki:

- mieć ukończone 18 lat,
- wypływać 200 godz. (żeglugi) w dwóch lub więcej rejsach morskich,
- i zdać egzamin.

- Pomyślne zakończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości oraz do ️prowadzenie jachtów żaglowych o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich bez ograniczeń odległości, które dotyczyły poprzednich uprawnień sternika jachtowego - mówi Celina Wołosz rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego.

Forma

Kurs na jachtowego sternika morskiego jest kursem weekendowym i trwa od 12 do 27 października. Kończy się egzaminem. Koszt szkolenia to 900 zł plus 350 zł opłaty za egzamin i 50 zł za wydanie patentu. Opłata za egzamin jest zgodna z cennikiem PZŻ. Na 50% ulgę mogą liczyć osoby uczące się do 26 roku życia. Zgłoszenia na egzamin należy dokonać indywidualnie poprzez platformę jednostki posiadającej odpowiednie uprawnienia egzaminacyjne. Do egzaminu należy posiadać opinie z rejsów morskich (co najmniej 200h żeglugi, w co najmniej dwóch rejsach).

W cenie kursu wliczone są:

• realizacja programu PZŻ;
• materiały szkoleniowe;
• ubezpieczenie;
• opieka instruktora żeglarstwa.

Pierwsze spotkanie organizacyjne (dzień przed rozpoczęciem kursu) odbędzie się w świetlicy Centrum Żeglarskiego o godz.17.00. Rejestracji na kursy należy dokonać na stronie www.centrumzeglarskie.pl poprzez zakładkę e-rekrutacja.

Uwaga! W przypadku braku chętnych kurs może zostać odwołany.

Źródło: szczecin.eu