Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

08.10.2019

Dodatkowy spacer miejski „Pivny Szczecin” w trakcie Oktoberfestu

Dodatkowy spacer miejski „Pivny Szczecin” w trakcie Oktoberfestu
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W sobotę, 19 października odbędzie się dodatkowy spacer szlakiem „Pivnego Szczecina”. Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20.

- Bilety na pierwszy termin wycieczki „Pivny Szczecin” organizowanej w ramach Oktoberfestu wyprzedały się w mgnieniu oka - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - W związku z tym postanowiliśmy zorganizować drugi spacer, już nie w piątek, a w sobotę.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo; jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew; dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie; co łączy piwo z chlebem; w jaki sposób piwo ratowało życie; czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo, mogą wziąć udział w spacerze piwnym połączonym z degustacją, który odbędzie się 19 października o godz. 18.15. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina.

Wycieczki szlakiem „Pivnego Szczecina” połączone są z degustacją złotego trunku w odwiedzanych browarach. Trzygodzinne spacery prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 59 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł.

Zarówno 18 jak i 19 października spacer wyruszy z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej. Bilety na wydarzenia można kupić w CIT-ie. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Szczeciński Oktoberfest odbędzie się w dniach 18-19.10. w Alei Kwiatowej.

Źródło: szczecin.eu