Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

21.07.2021

Film o słynnym podróżniku Olku Dobie do zobaczenia na Zamku

Film o słynnym podróżniku Olku Dobie do zobaczenia na Zamku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Dokument o słynnym na całym świecie kajakarzu i podróżniku z Polic, trzykrotnym pogromcy Oceanu Atlantyckiego - Aleksandrze Dobie - będzie można obejrzeć na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pokaz filmu "Happy Olo - Pogodna ballada o Olku Dobie" już 29 lipca w ramach Zamkowych Nocy Filmowych. Początek seansu o godz. 22.

Aleksander Doba był jednym z najwybitniejszych polskich podróżników. Między innymi jako pierwszy w historii samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej), wykorzystując wyłącznie siłę swoich mięśni. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga. Kajakiem opłynął też Bałtyk i Bajkał. Zdobył tytuł m.in. "Podróżnika Roku 2015" National Geographic, a w 2018 roku trafił na okładkę gazety "The New York Times". Zmarł 22 lutego 2021 r. w trakcie wyprawy na Kilimandżaro.

Wyreżyserowany przez Krzysztofa Pawła Bogocza i Marcina Macuka film o Aleksandrze Dobie to pogodna ballada utrzymana w konwencji kina drogi, opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki.

Czytaj więcej +
Źródło: zamek.szczecin.pl
Magazyn Lipiec treść wydarzeń i newsów