Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

13.09.2021

MBP w Szczecinie zaprasza. "Rzeźnik z Niebuszewa. Prawda i fikcja"

MBP w Szczecinie zaprasza. "Rzeźnik z Niebuszewa. Prawda i fikcja"
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

14 września (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy do filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) na spotkanie panelowe zatytułowane „Rzeźnik z Niebuszewa. Prawda i fikcja” z autorami, którzy w swojej twórczości inspirowali się postacią słynnego szczecińskiego zbrodniarza. Zaprosiliśmy Jarosława Błahego, Jarosława Molendę i Tomasza Panka, żeby opowiedzieli o tym, jak niesławny bohater legendy miejskiej stał się źródłem ich natchnienia. Rozmowę poprowadzi Agata Rokicka.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: 

Strona wydarzenia:

Jarosław Błahy - (ur. w 1966 r.) – poeta, prozaik, eseista, instruktor teatralny. Mieszka w Szczecinie. M.in. jest autorem zbioru opowiadań Rzeźnik z Niebuszewa (2019).

Jarosław Molenda - (ur. 1965 r.) – filolog klasyczny,  pisarz, publicysta i podróżnik. Jest autorem książki Rzeźnik z Niebuszewa. Seryjny morderca i kanibal czy kozioł ofiarny...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu
Wrzesien wydarzenia tablica