Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

13.09.2021

Romans wszech czasów: "ROMEO I JULIA" na scenie Opery na Zamku w ten weekend

Romans wszech czasów: "ROMEO I JULIA" na scenie Opery na Zamku w ten weekend
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W najbliższy weekend – 18 i 19 września – na scenę Opery na Zamku wraca „Romeo i Julia” Ch. Gounoda w reżyserii Michała Znanieckiego, pod kierownictwem muzycznym i batutą Francka Chastrusse’a Colombiera. Premiera odbyła się 14 lutego 2020 roku, później z powodu pandemii udało nam się pokazać ten spektakl jedynie w październiku, zatem mogła go obejrzeć niewielka liczba widzów.

Tytułowi wykonawcy – Victoria Vatutina i Pavlo Tolstoy otrzymali za swoje role nominacje w najważniejszym w Polsce konkursie związanym z muzyką klasyczną – XV Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury w kategorii „najlepsza śpiewaczka operowa” i „najlepszy śpiewak operowy”. Franck Chastrusse Colombier otrzymał nominację w kategorii „najlepszy dyrygent”.

Opis:
"Romeo i Julia" Charlesa Gounoda jest liryczną, subtelną i intymną opowieścią o kochankach, która oczarowała cały świat – romans wszech czasów według Williama Szekspira zespolony z liryzmem i dramatyzmem muzyki Charlesa Gounoda. Ukazanie historii wiecznej, niewinnej miłości to jedno, ale najistotniejsza w tej realizacji jest symbolika....

Czytaj więcej +
Źródło: opera.szczecin.pl
Wrzesien wydarzenia tablica