Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

13.09.2021

Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci w CH Auchan Kołbaskowo

Warsztaty i pokazy naukowe dla dzieci w CH Auchan Kołbaskowo
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Praktyczne warsztaty, chemiczne i fizyczne eksperymenty oraz moc dobrej zabawy czekają na małych uczestników spotkania pt. „Akademia małych naukowców” w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Podczas zajęć, które odbędą się w sobotę 18 września od godz. 11:00 do godz. 18:00 dzieci poznają podstawowe pojęcia z chemii i fizyki, a także z pomocą prowadzących wykonają ilustrujące je doświadczenia. Wstęp wolny!

O tym, że nauka jest fascynująca, będą mogły przekonać się dzieci, które w sobotę 18 września wraz z rodzicami odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo koło Szczecina. Na uczestników czekają zajęcia, które wprowadzą je w niezwykły świat nauki. 

Podczas warsztatów pod okiem animatorów mali uczestnicy wykonają doświadczania z dziedziny fizyki i chemii, które pozwolą im zrozumieć najważniejsze pojęcia i przekonać się, co dzieje się, gdy połączy się ze sobą różne substancje. Dzieci dowiedzą się między innymi, jak wypełnić balon bez użycia płuc, a następnie z produktów i substancji dostępnych w niemal każdej kuchni wykonają chemiczny wulkan i odtworzą zjawisko erupcji. Mali naukowcy poznają także pojęcie poziomu pH i s...

Czytaj więcej +
Źródło: Biuro Prasowe CH Auchan
Wrzesien wydarzenia tablica