Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.09.2021

Czy ojczysty musi być czysty?

Czy ojczysty musi być czysty?
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Rusza projekt „FiKa na języku”, czyli cykl spotkań ukazujących piękno polszczyzny z perspektywy językoznawczej, filozoficznej oraz wydawniczej. Prowadzić je będą językoznawczyni prof. Ewa Kołodziejek, filozofka Katarzyna Ciarcińska oraz właścicielka księgarni „FiKa” Małgorzata Narożna. Spotkanie inaugurujące inicjatywę odbędzie się 15 września w Technoparku Pomerania. Transmitowane będzie także na żywo w mediach społecznościowych.

- Celem naszych spotkań jest rozwijanie umiejętności i estetyki komunikacji, w czym pomaga wiedza o języku oraz dobra literatura. Uczestnicy zdobędą nie tylko wiedzę z zakresu językoznawstwa, ale także dowiedzą się, w jakich tekstach literackich i nowościach wydawniczych szukać dalszej wiedzy – mówi Małgorzata Narożna z księgarni „FiKa”.

Pięć spotkań w ramach cyklu „FiKa na języku” poprowadzi prof. dr hab. Ewa Kołodziejek z Uniwersytetu Szczecińskiego – znana językoznawczyni, autorka felietonów „Językowa corrida”, znawczyni lingwistyki kulturowej, języka subkultur oraz ortografii i interpunkcji, a także propagatorka kultury języka polskiego, która sprawuje opiekę merytoryczną nad projektem. Tematyka spotkań o...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu
Wrzesien wydarzenia tablica