Echo Tablica

Konkursy

Echo Szczecina

11.10.2021

42. Pomorskie Spotkania z Diaporamą już wkrótce w Zamku. Trwa przyjmowanie zgłoszeń

42. Pomorskie Spotkania z Diaporamą już wkrótce w Zamku. Trwa przyjmowanie zgłoszeń
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pomorskie Spotkania z Diaporamą czyli wielkie święto wielowymiarowego obrazu, zamkniętego pomiędzy pojedynczą fotografią a filmem już w listopadzie w Szczecinie. 42. edycja wydarzenia odbędzie się w Zamku Książąt Pomorskich. Twórcy diaporam mogą zgłaszać swoje prace do 20 października.

Diaporama określana jest jako audiowizualny spektakl, oddziałujący na widza oryginalnym połączeniem obrazów, dźwięków, barw i treści. To umiejętne wykorzystanie fotografii, ich łączenie za pomocą dodatkowych środków ekspresji jak przenikania, rozjaśnienia, ściemnienia. Istotą diaporamy jest dramaturgia zbudowana dzięki nieoczywistemu połączeniu obrazów, dodatkowej treści pojawiającej się przez przenikanie obrazów fotograficznych oraz wpływającej na emocje synchronizacji warstwy wizualnej z dźwiękiem.

Historia polskiej diaporamy ściśle związana jest z działalnością Zamku Książąt Pomorskich, a Szczecin postrzegany jest jako stolica tej dziedziny sztuki. Odbywające się w Zamku - Podmorskie Spotkania z Diaporamą są jedyną tego rodzaju imprezą w P...

Czytaj więcej +
Źródło: zamek.szczecin.pl
Apka tablica tresc