Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

11.01.2022

Nieodwzajemniona miłość: "WŁOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE" - Recital w Operze na Zamku

Nieodwzajemniona miłość: "WŁOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE" - Recital w Operze na Zamku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na recital Joanny Tylkowskiej-Drożdż i Olgi Bilej pełny pięknych dźwięków Vincenza Belliniego i Fryderyka Chopina, nieodwzajemnionej miłości i nastroju „pięknego księżyca, nakrapianego srebrem”, jak w tytule jednego z sentymentalnych utworów. Recital „Włoskie impresje muzyczne” odbędzie się w sobotę 15 stycznia o 19.00.

Serdecznie zapraszamy.

Opis:
Podczas recitalu Joanna Tylkowska-Drożdż (sopran) i Olga Bila (fortepian) zaprezentują 13 kompozycji Belliniego z „Composizioni da Camera”. Zabrzmi również muzyka Fryderyka Chopina, wielbiciela stylu belcanto i twórczości Vincenzo Belliniego. 

„Composizioni da Camera” to zestaw 15 kompozycji na głos i fortepian. Pieśni zostały skomponowane w 1820 roku w Neapolu i Mediolanie, przed wyjazdem artysty do Paryża. W Paryżu Bellini zamieszkał nieopodal Fryderyka Chopina, z którym podziwiał włoskie opery prezentowane w Théâtre Italien. Najczęściej wykonywanym utworem, który również zabrzmi podczas recitalu, jest arietta „Vaga luna, che inargenti”, kt&o...

Czytaj więcej +
Źródło: opera.szczecin.pl