WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Wideo

Echo Szczecina

14.01.2022

Zielony mural z Pol'and'Rock Festival do wylicytowania na WOŚP.

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Niezwykłe fotoskrzydła, które były atrakcją ubiegłorocznego festiwalu Pol’and’Rock, marszałek Olgierd Geblewicz przekazuje na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Malowidło wykonane przez znanego koszalińskiego streetartowca – Cukina bardzo spodobało się Jerzemu Owsiakowi. Dyrygent WOŚP dopisał na muralu charakterystyczne pozdrowienie „Siema” i złożył autograf. Teraz ta cenna pamiątka może być Wasza! Aukcja właśnie się rozpoczęła.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat gra z najpiękniejszą Orkiestrą świata. Na 30. finał przygotowywanych jest wiele oryginalnych gadżetów, które będzie można wylicytować, a wpłacone pieniądze zasilą konto WOŚP.

Pierwszą i naprawdę wyjątkową atrakcją jest zielony mural wykonany specjalnie na Pol’and’Rock Festival 2021. Wielka muzyczna impreza organizowana przez Jurka Owsiaka po latach wróciła do naszego województwa, a efektowne malowidło ozdabiało specjalną strefę Pomorza Zachodniego na festiwalowym terenie.

Mural wykonał, na zlecenie urzędu marszałkowskiego, znany koszaliński twórca streetartu – Cukin. Obraz ma wymiary 4 na 3 metry, został namalowany farbami w sprayu na błękitnej laminowanej pły...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl