WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

30.09.2022

Filharmonia: Schaeffer odkryty na nowo

Filharmonia: Schaeffer odkryty na nowo
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

5 października o godzinie 19:00 złotą salę wypełni muzyka, idea i myśl wybitnego artysty - Bogusława Schaeffera. W niezwykłym koncercie „Schaeffer elektronicznie" usłyszymy wybitnych polskich artystów z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem i wibrafonistą Bernardem Maselim na czele. Bilety wciąż dostępne.

Bogusław Schaeffer, wybitny i ciągle zbyt mało znany kompozytor, był prawdziwym człowiekiem orkiestrą. Nie tylko tworzył muzykę ale także był znakomitym dramaturgiem, grafikiem i autorem licznych książek o historii muzyki. Legendarny status maja w muzyce jego słynne partytury graficzne. Schaeffer nie stosował klasycznego zapisu nutowego, a jedyny w swoim rodzaju opis obrazowy. Są tu więc różne kształty, linie, figury czy znaki graficzne, które mają na celu oddanie „charakteru” dźwięków.

„Sądzę, że dzisiejsze zderzenie ze spuścizną Schaeffera powinno mieć charakter twórczy, inkluzywny - mówi o projekcie jego reżyserka, Magdalena Małecka-Wippich. „Nie chodzi przecież o to, by grać Schaeffera nuta w nutę, ale by czerpać i...

Czytaj więcej +
Źródło: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie