WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

19.01.2023

Pomorze Zachodnie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Pomorze Zachodnie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pufy z festiwalu Pol’and’Rock podpisane przez Jurka Owsiaka, koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski z autografami Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, spektakl i wizyta za kulisami Opery na Zamku - m.in. takie atrakcje przekazał na licytacje WOŚP Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Można zdobyć unikalne pamiątki, ciekawie spędzić czas i wesprzeć szczytny cel. - Na Pomorzu Zachodnim WOŚP zawsze gra głośno. Serdecznie zachęcam do udziału w 31. finale - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Ostatnia niedziela stycznia, kiedy odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to dzień wielkiej zbiórki. Na ulicach miast i miasteczek kwestują tysiące wolontariuszy z puszkami. Zbierają pieniądze, a rozdają uśmiechy i charakterystyczne czerwone serduszka. Ale ogromne finansowe wsparcie WOŚP płynie również z wirtualnych puszek i aukcji charytatywnych. Dzięki licytacjom udaje się zebrać ogromne kwoty (W 2021 r. - 30,135 mln zł, w 2022 r. 37,414 mln zł).
 
Co roku do akcji włącza się Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i cały Zarząd WZ. Przed 31. finałem WOŚP można wylicytować m.in. pamiątki z Pol’and’Rock Festival, podpisane przez Jurka Owsiaka!
 
„Pufy, które pamięta...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl