WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

14.03.2023

Pożegnanie dyrektora Lucjana Bąbolewskiego i debata Marzec’68

Pożegnanie dyrektora Lucjana Bąbolewskiego i debata Marzec’68
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Kolejną debatę z cyklu „Otwarta społeczność” rozpoczęła wyjątkowa uroczystość. Odchodzący na emeryturę dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski został uhonorowany Złotym Gryfem Zachodniopomorskim. - W imieniu całej społeczności Pomorza Zachodniego dziękuję za prawie 20 lat pracy na rzecz tej instytucji kultury - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Kierujący Książnicą Pomorską od 2004 roku Lucjan Bąbolewski był organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych, a jedną z najnowszych inicjatyw jest właśnie „Otwarta społeczność”. Cykl debat organizowanych we współpracy z o. Tomaszem Dostatnim, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Kolejne spotkanie, z okazji rocznicy Marca’68, zaplanowano w poniedziałek 13 marca. Ale dyskusję, z udziałem Adama Michnika, poprzedziła wyjątkowa uroczystość - nadanie Złotej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi Bąbolewskiemu.
 
- Mam wielki zaszczyt, w imieniu własnym i zarządu województwa, tej dekoracji dokonać. Z wielkim podziękowaniem za 12 lat wsp&oacu...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl