WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.03.2023

Zbliża się Jarmark Wielkanocny

Zbliża się Jarmark Wielkanocny
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Domki z tradycyjnym jedzeniem i świątecznymi smakołykami, wielkanocne ozdoby i zabawy dla najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji zbliżającego się Jarmarku Wielkanocnego w Alei Kwiatowej w Szczecinie. Tegoroczna edycja jarmarku rozpocznie się 31 marca br. i potrwa do 2 kwietnia.

W kilkudziesięciu drewnianych domkach, które staną w Alei Kwiatowej będzie można kupić m.in. wielkanocne ozdoby, pisanki, wianki, koszyczki i świąteczne smakołyki. Nie zabraknie także tradycyjnych wędlin, serów, pieczywa, miodów, rękodzieła i wyrobów drewnianych.

Dla gości jarmarku przygotowano m.in. warsztaty, na których dowiedzą się, jak ozdabiać pisanki i stworzyć własną palmę. Najmłodsi szczecinianie pewnie chętnie wezmą udział w poszukiwaniach zaginionych pisanek i poznają gry i zabawy podwórkowe.

Dzieci i dorosłych połączy z pewnością spotkanie poświęcone wielkanocnym zwierzętom. Marzena Białowolska z Fundacji Dzikich Zwierząt opowie o zającach, kurach, pisklakach i o tym, jak je rozpoznawać. Słuchacze dowiedzą się takż...

Czytaj więcej +
Źródło: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia