Echo Tablica

Konkursy

Echo Szczecina

18.05.2023

Rusza Gigathon - Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla dzieci i młodzieży

Rusza Gigathon - Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla dzieci i młodzieży
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Giganci Programowania zapraszają młodych fanów programowania i nowych technologii do konkursu programistycznego, w którym na uczestników czekają ciekawe wyzwania i wyjątkowe nagrody! Wystartował Gigathon, czyli ogólnopolski konkurs programistyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nabór do konkursu rozpoczął się 11 maja, a pierwsze zadania uczestnicy rozwiążą jeszcze przed wakacjami.

Mimo że tego rodzaju konkursy kojarzone są głównie z konkurencjami dla dorosłych programistów, to coraz więcej wydarzeń tego typu organizowanych jest także dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi pasjonaci programowania i nowych technologii mogą sprawdzić swoją wiedzę z kodowania i tworzenia własnych projektów IT, a do tego powalczyć o wyjątkowe nagrody!

Najbliższą okazją do tego będzie Gigathon, czyli konkurs organizowany przez Gigantów Programowania - szkołę prowadzącą zajęcia z kodowania i organizatora największych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Zapisy na konkurs rozpoczęły się 11 maja na stronie https://giganci.info/3Bzti0x .

3 kroki do mistrzostwa
Gigath...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu