Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.05.2023

Spektakl Kolektywu Kobietostan i spotkanie z Adamem Bodnarem

Spektakl Kolektywu Kobietostan i spotkanie z Adamem Bodnarem
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Serdecznie zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia w Teatrze Kana, spektakl Kolektywu Kobietostan "Chłopaki. Prawo głosu" w reż. Weroniki Fibich oraz spotkanie z Adamem Bodnarem "Godność - przyrodzona i niezbywalna", a wszystko to już w sobotę (27.05) o 18:00 (spektakl) i 19:15 (spotkanie).

Sobotni wieczór rozpoczniemy od performansu Kolektywu Kobietostan, który podejmuje temat pracy teatralnej prowadzonej przez artystki w zakładach karnych.

W performansie twórczynie z jednej strony podważają klisze kulturowe i wyrażają lęki, których doświadczają, wchodząc w proces twórczy z mężczyznami w więzieniu. Z drugiej - tworzą nielinearną opowieść o wydobywaniu wrażliwości i o godności, która staje się głębszą refleksją na temat społeczeństwa. Artystki starają się w niej zrozumieć, z czego wynika społeczne ciśnienie na toksyczną męskość.

Tuż po spektaklu na naszej sali teatralnej wśród scenografii odbędzie się spotkanie z Adamem Bodnarem, które porusza temat spektaklu poprzedzającego spotkanie. Godność jest...

Czytaj więcej +
Źródło: kana.art.pl
Żagle 2024 - program