Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.05.2023

Elegancja w dawnym stylu: Szczeciński wieczór barokowo - rokokowy

Elegancja w dawnym stylu: Szczeciński wieczór barokowo - rokokowy
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jedni zbierają magnesy, płyty, maskotki, a oni… wachlarze, biżuterię, peruki, kapelusze... W imieniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej METRUM – wielkich entuzjastów kultury i muzyki XVIII wieku – Opera na Zamku w Szczecinie, współpracująca z METRUM, serdecznie zaprasza na Szczeciński Wieczór Barokowo-Rokokowy.

Spotkanie odbędzie się 27 maja o 19.00 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy ul. Niepodległości 40. Będzie muzyka na żywo, tańce, prezentacja strojów, a nawet… mowa wachlarza. Do tego poczęstunek i lampka szampana na powitanie.

Metrum to akronim słów: Muzyka, Edukacja, Taniec, Rekonstrukcja, Ubiór,  Marzenia. Powstało 1 lipca 2021 roku. Pierwszym ważnym projektem była współpraca z Operą na Zamku przy realizacji opery Antonio Bioniego „Issipile”. Za nim poszły inne - spacery po mieście z przewodnikiem, barokowy piknik na Różance, który już stał się tradycją, balet, wieczory taneczne, warsztaty tańców dawnych, warsztaty szycia i makijażu. Członków Metrum łączy fascynacja XVIII wiekiem, jego bogatą kultu...

Czytaj więcej +
Źródło: Opera na Zamku w Szczecinie