09.11.2019
19:00

Miejsce
Opera na Zamku

Wstęp
50/150zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Aleksandra Kurzak & Marek Ruszczyński

Aleksandra Kurzak & Marek Ruszczyński
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Aleksandra Kurzak & Marek Ruszczyński
Wielkie wydarzenie w Operze na Zamku!

Aleksandra Kurzak po raz pierwszy w Operze na Zamku w Szczecinie! 
Nadzwyczajny koncert artystki z Markiem Ruszczyńskim przy fortepianie!

Aleksandra Kurzak
To tak, jakby wróciły dawne dni świetności bel canta – z największymi nazwiskami: Sills, Sutherland i Callas – znów niesamowite, niezapomniane – tak napisało o Aleksandrze Kurzak „Opera Magazine". 

Aleksandra Kurzak ukończyła wydział wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Zadebiutowała jako Zuzanna w Weselu Figara na scenie Opery Wrocławskiej, u boku swojej mamy i nauczycielki Jolanty Żmurko w roli Hrabiny. U progu kariery występowała już w najbardziej prestiżowych teatrach operowych świata. Partia Olimpii w Opowieściach Hoffmanna w Metropolitan Opera zdobyła wielkie uznanie wśród nowojorskich krytyków muzycznych, którzy jednogłośnie wypowiadali się na łamach prasy o sensacyjnym debiucie polskiej śpiewaczki. 
Artystka jest pierwszą polską solistką operową, która podpisała ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Decca. Jej pierwszy solowy album „Gioia!”, wydany w 2011 roku, otrzymał status platynowej płyty. W 2018 roku podpisała umowę z wytwórnią Sony Classical. Aleksandra Kurzak występowała na najważniejszych scenach operowych świata m. in. w Teatro alla Scala, wiedeńskiej i berlińskiej Staatsoper, Teatro Real w Madrycie, Opery w San Francisco, Opery w Los Angeles, Royal Opera House i Covent Garden w Londynie, Opera Bastille w Paryżu, Bayerische Staatsoper w Monachium. Obecnie kreuje Desdemonę w Otellu w Paryżu, Micaëlę w Carmen w MET w Nowym Jorku oraz tytułową Madame Butterfly w Neapolu. 

http://aleksandrakurzak.com/ 

Marek Ruszczyński
Pobierał edukację muzyczną pod kierunkiem Prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Gdańsku. W wieku 17 lat zajął trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Andorze. W wielu 19 lat otrzymał nagrodę polskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za osiągnięcia muzyczne. Studiował akompaniament wokalny w Guildhall School of Music & Drama  w Londynie gdzie otrzymał również Gold Medal Accompanist Prize w latach 2009 i 2011. Kolejnym sukcesem artysty było zdobycie Prix de Piano w Nadia and Lili Boulanger International Voice-Piano Competition w 2012 w Paryżu. Dzięki wsparciu otrzymanemu od Opera Awards Foundation, Marek Ruszczyński szkolił się jako repetytor fortepianowy w National Opera Studio w Londynie. Występuje na najważniejszych scenach m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Berlinie czy Nowym Jorku.

https://www.marekruszczynski.com/

Opera na Zamku

Opera na Zamku

ul. Korsarzy 34, 70-953 Szczecin

91 43 48 104
rezerwacja@opera.szczecin.pl
www.opera.szczecin.pl