31.08.2019
17:00

Miejsce
Teatr Letni w Szczecinie

Wstęp
free/30zł

Kategoria
Festiwal muzyczny

Pełna kultura

Festiwal Garaże: O.S.T.R., Paweł Domagała, Tragarze, Ørganek, Antiplan

Festiwal Garaże: O.S.T.R., Paweł Domagała, Tragarze, Ørganek, Antiplan
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Festiwal Garaże: O.S.T.R., Paweł Domagała, Tragarze

piątek, 30.08.2019

O.S.T.R.
Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowany chartystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.
Autor 20 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 7 platynowych i 6 złotych płyt, w tym jednej podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Czterokrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. W dniu 39. urodzin artysty ukazała się jego debiutancka autobiografia pt"Brzydki, Zły i Szczery".

PAWEŁ DOMAGAŁA
Na początku było marzenie – nagrać płytę. We współpracy z Łukaszem Borowieckim Paweł Domagała wydał album "Opowiem Ci o mnie". Autorem tekstów i muzyki jest Paweł, zaś o brzmienie i aranżacje zadbał Łukasz (jest on również współautorem muzyki). Nie trzeba było długo czekać, by album okrył się podwójnym złotem. Single – "Jestem tego wart" i "Gdybyś była" w YouTube mają już około 14 milionów odtworzeń. "Opowiem Ci o mnie" towarzyszyła trasa koncertowa, a na życzenie publiczności odbyło się drugie tournee. Płytę można kupić jako CD i w wersji cyfrowej
Teraz Paweł z Łukaszem i zespołem pracują nad nową plytą "1984", której premiera w listopadzie 2018. Znane są już tytuły utworów, które znajdą się na nowym albumie.

TRAGARZE
to nowy projekt, z pogranicza hip-hopu, funky i reggae tworzony przez szczecińskich muzyków. W czwartek, 16 listopada 2017 roku odbędzie się premiera ich debiutanckiego albumu promowanego singlem Paranoje. Liderami zespołu są Chillu i Przemek Kazaniecki. W twórczej retro podróży towarzyszą im Pelo oraz dj Twister. Refleksyjne teksty na płycie zostały wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70-tych i 80-tych. W nagraniach wzięli udział liczni goście, m.in. Bonson, Dominika Barabas, Robert Cichy, Kuba Kanp.

sobota 31.08.2019 

ØRGANEK
grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.

ANTIPLAN
Pomimo zachodniego brzmienia, Antiplan to Polski zespół pochodzący ze Szczecina. Muzycy tej formacji wspólnie wypracowali oryginalne, dynamiczne brzmienie, które natychmiast wpada w ucho i budzi pozytywne emocje u odbiorców. Antiplan zgrabnie łączy klimaty Stoner Blues'a i Rock n Roll'a. W ich muzyce odczuwa się spójność i zrozumienie, co świadczy o nietuzinkowym talencie i dynamicznym rozwoju.


miejsca siedzące, nienumerowane
Studenci – wstęp darmowy*
*Bilety studenckie będą wydawane w siedzibie Strefa Kultury Studenckiej w terminie 22-29 sierpnia 2019 r.(pon-pt), w godz. 10.00-14.00 za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej. Liczba biletów jest ograniczona ilością dostępnych miejsc w Teatrze Letnim w Szczecinie.

cena: 30,00 zł brutto 

Teatr Letni w Szczecinie

Teatr Letni w Szczecinie

ul. Fatała 2, 70-496 Szczecin

91 487 30 69, 602 246 004
ewa.mrugowska@zuk.szczecin.pl
www.zuk.szczecin.pl