15.08.2019
13:00

Miejsce
Różne miejsca

Wstęp
wolny

Kategoria
Dla dzieci

Pełna kultura

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wakacje z MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza wszystkich najmłodszych mieszkańców naszego miasta, którzy spędzają w naszym mieście letni czas, do skorzystania z oferty ciekawych spotkań i zajęć w wybranych filiach bibliotecznych.

W ramach zorganizowanych zajęć nie zabraknie zabawy z książką (filia nr 4, ul. Barnima 25), wiedzy o ekologii (filia nr 48, ul. Rydla 93), spotkań z rozszerzoną rzeczywistością (ProMedia, al. Wojska Polskiego 2), naukowo-przygodowych wakacji (filia nr 3 dla dzieci, ul. Z. Nałkowskiej 15) oraz zajęć plastycznych (filia nr 9 dla dzieci, ul. Ks. Anastazji 27/2).

Wyjdź z domu, zostaw telefon, gry komputerowe poczekają. Odwiedź pobliską bibliotekę, tam można fajnie spędzić czas.

Wszystkie zajęcia są nieodpłatne, chociaż na niektóre obowiązują zapisy!

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)

wakacyjne czwartki i piątki

godz. 13.00-14.00

ŁAPY, PIÓRA i RYMÓW CAŁA FURA - tytuł zbioru wierszy Ludwika Jerzego Kerna posłuży za motto przewodnie spotkań organizowanych w ramach akcji WAKACJE W BIBLIOTECE. Podczas cotygodniowych zajęć dzieci zapoznają się z utworami, w których bohaterami są zwierzęta. Miejmy nadzieję, że przygody Ferdynanda Wspaniałego, Misia Paddingtona czy kota Findusa dostarczą uczestnikom zajęć wielu pozytywnych wrażeń i wprawią ich w pogodny nastrój. Lekturze książek towarzyszyć będą zabawy i konkursy literackie oraz warsztaty plastyczne.

Filia biblioteczna nr 48 (ul. Rydla 93)

14, 21, oraz 28 sierpnia (środy)

godz. 14.00

ZAGADKA ZAGINIONYCH SUROWCÓW.

Prowadzący zajęcia zabiorą dzieci w podróż ekologicznym tropem: szyfry, zagadki i inne zadania wprowadzą je w tajniki recyklingu. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy w bibliotece (ul. Rydla 93) lub pod numerem telefonu 91 46 42 881.

ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

3, 10 lipca (środy)

godz. 14.00

ESCAPEROOM ZE SKARPETKAMI.

Dla dzieci w wieku 8-11 lat. Dla tych, którzy znają i tych, którzy dopiero poznają barwne opowieści o niesamowitych skarpetkach. Zachęcamy, aby dzieci przybyły do biblioteki, by rozwiązywać zagadki i łamigłówki, łamać szyfry i otrzymać klucz...a przy tym świetnie się bawić.

18, 25 lipca oraz 1, 8 sierpnia (wakacyjne czwartki)

godz. 13.00

EKOWAKACJE. 
Dla dzieci w wieku 5-7 lat. Czym jest ekologia? Czy każdy może być EKO? Na spotkaniach dzieci poznają znaczenie ekologii, wpływ dbania o środowisko na nasze życie i otaczający nas świat. Uczestnicy zajęć wspólnie ułożą zasady postępowania godne małego obrońcy przyrody. Zostanie uruchomiona wyobraźnia, by stworzyć świat bez śmieci oraz przekonać się, że niektórym śmieciom można dać drugie życie. Dzieci będą mogły zagrać w ekogrę, by sprawdzić, ile już wiedzą z zakresu ekologii.

7, 14, 21, 28 sierpnia (każda wakacyjna środa)

godz. 13.00

ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ.

Dla dzieci w wieku 6-11 lat. Czy da się kopnąć piłkę przy pomocy tabletu? Czy kolorowanki mogą ożyć? To wszystko wydarzy się w sierpniu, o czym będą mogły się przekonać dzieci, które przyjdą do biblioteki na zajęcia.

Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci (ul. Z. Nałkowskiej 15)

NAUKOWO-PRZYGODOWE WAKACJE.

Dla dzieci w wieku 6-12 lat. Świetna zabawa i dobry humor gwarantowane!

16 lipca (wtorek)

godz. 14.00-15.00

Dzień detektywów: poznanie pracy detektywa, wykonywanie portretów pamięciowych, porównywanie odcisków palców, rozwiązywanie zagadek detektywistycznych.

18 lipca (czwartek)

godz. 14.00-15.00

Dzień czarodziejów: prezentacja najsłynniejszych postaci czarodziejów w literaturze, magiczne i iluzjonistyczne sztuczki, zagadki.

23 lipca (wtorek)

godz. 14.00-15.00

Dzień naukowców: w oparciu o literaturę popularnonaukową dostępną w filii proste doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, zabawy matematyczne i logiczne.

25 lipca (czwartek)

godz. 14.00-15.00

Dzień przyrodników: poznanie fauny i flory naszych lasów, zagadki i quizy przyrodnicze, wysiew roślin.

Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy: mailowe (f3dz@mbp.szczecin.pl), telefoniczne (91 46 26 346) lub osobiście w filii bibliotecznej. Liczba miejsc ograniczona.

Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2)

„Pani Kredka i Pan Mazak” zapraszają

29 i 30 lipca (poniedziałek-wtorek)

godz. 11.00-12.00

31 lipca i 1 sierpnia (środa-czwartek)

godz. 12.00-13.00

Dzieci w wieku 6-9 lat na spotkania „Pisakiem i kredką pisane” - letnie przygody. Czekają na nich gry, zabawy integracyjne, przegląd interesującej literatury i zajęcia plastyczne (m.in. konkurs na rysowanie z zasłoniętymi oczami – „Moja pocztówka z wakacji”). Nie zabraknie również czytania ulubionych bajek. Spotkania pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci.

Więcej informacji można uzyskać w filii bibliotecznej nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2).

Różne miejsca

Różne miejsca

Różne miejsca na terenie Szczecina i okolic