19.10.2019
17:00

Miejsce
Netto Arena

Wstęp
99zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Finał konkursu Festiwalu Młodych Talentów & Women’s Voices

Finał konkursu Festiwalu Młodych Talentów & Women’s Voices
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Finał konkursu Festiwalu Młodych Talentów 

Festiwal Młodych Talentów to wszystko najlepsze, co się się tylko dzieje w polskiej muzyce popularnej. Podczas koncertu usłyszymy plejadę kobiecych gwiazd oraz reprezentantów młodej, ambitnej polskiej sceny: ubiegłorocznego zwycięzcę FMT - zespół Hyper Son, trzech finalistów festiwalowego konkursu, Kayah, Edytę Bartosiewicz, Paulinę Przybysz, Julię Pietruchę i Melę Koteluk w ramach"Women's Voices - Kobiety Ratują Planetę!". Na sam koniec Katarzyna Nosowska ogłosi zwycięzcę 13. edycji Festiwalu Młodych Talentów.

Bilety do nabycia na stronie www.bilety.fm

PROGRAM:

17.00 Otwarcie drzwi dla publiczności
17.25 Przywitanie przez Piotra Metza
17:30 Występy trzech finałowych zespołów z Festiwalu Młodych Talentów
18.45 Występ zespołu Hyper Son (finalista FMT 2018)
19.15 Ogłoszenie zwycięzcy FMT 2019
20.00 Koncert WOMEN'S VOICES

Festiwal Młodych Talentów: walka o Grand Prix
To najdłużej działający w Polsce konkurs muzyczny dla młodych twórców. Pierwsza edycja odbyła się... w 1962 r.! W tym roku z ponad 300 wykonawców z całego kraju jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej wybrało finałową 10. Artyści wykonują przeróżną muzykę: pop, rock, muzykę alternatywną, grunge, heavy metal, rap, funk, pop, soul, jazz, bosa nova, reggae, blues, R&B, folk, hard rock, indie rock, psychodelia… i wiele wiele innych. Trzech z nich stanie w Netto Arenie do finałowej walki o tytuł Grand Prix!

Festiwal Młodych Talentów: Hyper Son
Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji festiwalu! To oni wtedy najbardziej zaskoczyli Katarzynę Nosowską i resztę jury. Na początku tego roku Hyper Son wydał swoją debiutancką płytę w Hashashins Label, a w marcu singiel pod szyldem Kayaxu. Przebojowe indie pop, hip-hop i elektronika w jednym.

Women's Voices - Kobiety Ratują Planetę: Edyta Bartosiewicz, Kayah, Julia Pietrucha, Mela Koteluk oraz Paulina Przybysz
Po raz kolejny dyrektorką artystyczną tego przedsięwzięcia jest Paulina Przybysz, która postanowiła oprzeć się w tym roku na dwóch filarach. Pierwszy ma wymiar ideologiczny i wyraża się w haśle przewodnim tegorocznej trasy: "Kobiety ratują planetę”. Artystka chcę zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata: polityczne, społeczne, ekonomiczne i ekologicznie. Drugi ważny pomysł tegorocznej kuratorki trasy ma wymiar estetyczny. Przybysz postanowiła zerwać z drogim blichtrem, który z reguły towarzyszy tego typu wydarzeniom i wrócić do natury i do korzeni. Artystki, które będą występować na scenie, poprosiła, żeby zaprezentowały się w swoich codziennych, domowych strojach: dresach a może nawet pidżamach. Mimo, że koncerty będą się odbywać w dużych salach, publiczność ma mieć poczucie intymności i bliskości.

Program koncertu:
- Występ zwycięzcy 12. edycji Festiwalu Młodych Talentów, zespołu Hyper Son
- Występ trzech finalistów tegorocznej edycji festiwalu, wyłonionych dzień wcześniej podczas Przesłuchań Konkursowych w Starej Rzeźni.
- Koncert "Women's Voices": Kayah, Edyta Bartosiewicz, Paulina Przybysz, Julia Pietrucha, Mela Koteluk
- Ogłoszenie przez Katarzynę Nosowską i jury zwycięzcy 13. Festiwalu Młodych Talentów.

Women's Voices Kobiety Ratują Planetę
Kobiety zajmują dziś coraz większe i ważniejsze miejsce na scenie muzycznej. Bezpowrotnie skończyły się już czasy, kiedy miały być tylko ładnymi wokalistkami, śpiewającymi cudze piosenki. Ich głos jest coraz bardziej słyszalny w różnych obszarach funkcjonowania sceny muzycznej.
Po raz kolejny dyrektorką artystyczną tego przedsięwzięcia będzie Paulina Przybysz, która postanowiła oprzeć się w tym roku na dwóch filarach. Pierwszy ma wymiar ideologiczny i wyraża się w haśle przewodnim tegorocznej trasy: „Kobiety ratują planetę". Artystka chcę zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata: polityczne, społeczne, ekonomiczne i ekologicznie. Uznała, że najlepszą drogą będzie zaprezentowanie działań podejmowanych w tych dziedzinach przez bardzo aktywne kobiety. Do udziału w trasie zaprosiła kilka z nich, które na żywo, czy za pomocą nagranych wcześniej materiałów wideo będą prezentować swoją działalność i zachęcać do aktywności na różnych polach.

Netto Arena

Netto Arena

ul. Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin

609 485 965

http://www.nettoarena.pl