27.10.2019
17:00

Miejsce
Dom Kultury Klub Skolwin

Wstęp
wolny

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

Jazz na Rogatkach - Kasia Olczykowska

Jazz na Rogatkach - Kasia Olczykowska
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Jazz na Rogatkach
Kasia Olczykowska

Kasia Olczykowska - wokal
Patryk Matwiejczuk - piano 
Krzysztof Kuśmierek - saksofon 
 
Kasia Olczykowska – wokalistka, uczennica Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej oraz Marka Kazany swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od fascynacji muzyką gospel, bluesem i soulem. Wokalistka poszukując nowych brzmień z czasem zafascynowała się jazzem, szczególnie nurtem free. Uczyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W 2016 roku zdobyła nagrodę Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalistów Jazzowych organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Akompaniował Patryk Matwiejczuk. W 2017 roku wygrała prestizowy 44. Konkurs Wokalistów Jazzowych Zamość 2017. W 2018 roku w 14. Konkursie „Piosenki Mistrza Jeremiego” podczas festiwalu "Stacja Kutno" w Kutnie zdobyła dwie nagrody: Prezydenta Miasta Kutna oraz nagrodę specjalną „Kota Przybory” przyznawaną przez Konstantego Przyborę oraz Monikę i Grzegorza Wasowskich. W 2018 roku zwycięzyła również w Konkursie Improwizacji Jazzowej organizowanym przez Zachodniopomorskie Forum Artystyczne.

Wokalistce towarzyszyć będą:
Patryk Matwiejczuk (piano) - niewidomy pianista ze Szczecina, który ma za sobą m.in. występy w Must Be The Music. Gra na fortepianie od siódmego roku życia. Wystąpuje również w składzie zespołu „Czarno To Widzę”, w duecie z również niewidomą wokalistką Patrycją Malinowską z Płocka. Uczył się w klasie jazzu  Zespółu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie i w Akademii Sztuki w Szczecinie. Aktualnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Krzysztof Kuśmierek (saksofon) - saksofonista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie saksofonu jazzowego. Swoją muzyczną ekspresję wyraża poprzez granie w bardzo różnych stylistycznie projektach. Głównym polem jego pracy jest muzyka jazzowa oraz estradowa . Najsilniej kojarzony jest z poznańskimi projektami takimi jak: Przed Wschodem Słońca, Anomalia czy Panoptikum. Podczas swej muzycznej drogi współpracował z wieloma znanymi zespołami do których można zaliczyć: „Dizzy Boys Brass Band”, „Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej”, „Hot Lips”, „Poznańską 15”, „Art Piknik Orkiestrę”czy orkiestrę filharmonii szczecińskiej. Krzysztof miał także przyjemność występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Gregory Porter, Kayah, Justyna Steczkowska, Kuba Badach, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Dys. Od dłuższego czasu zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Więcej na: www.zsj.com.pl i www.klubskolwin.pl 

Organizator: 
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe

Dom Kultury Klub Skolwin

Dom Kultury Klub Skolwin

ul. Stołczyńska 163 71 – 868 SZCZECIN

91 421 80 20
klubskolwin@wp.pl
www.klubskolwin.pl