18.10.2019
19:00

Miejsce
13muz

Wstęp
25/30zł

Kategoria
Koncert

Pełna kultura

45 lat zespołu Labolare

45 lat zespołu Labolare
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

45 lat zespołu Labolare

Zespół LABOLARE powstał w 1974 roku pod egidą uczelnianego klubu turystycznego Akademii Rolniczej w Szczecinie pod tą samą nazwą, z inicjatywy trójki przyjaciół Jacka Małeckiego, Zenona Akińczy i Zbigniewa Żdanowicza. Zadebiutował w 1975 roku na Bazunie w Krynicy Morskiej piosenkami „Lunatyczne Wyznania” i „Wędrowna Melodyjka". W następnych latach skład grupy uzupełnili: Stanisław Janiak, Jerzy Terlikowski, Włodzimierz Malec i Roman Starkowski. Filarem od początku jest Jacek Małecki, twórca większości śpiewanych przez zespół utworów. Zafascynowani śpiewaniem piosenek turystycznych i kabaretowych zaczęli w latach 1975-1981 występować na festiwalach piosenki turystycznej. 

Wśród wielu osiągnięć należy wymienić: Wyróżnienie na Bazunie 1975 za piosenki: „Lunatyczne Wyznania" i „Wędrowna Melodyjka", Wyróżnienie na Yapie 1976 za piosenki: „Babie Lato" i „Wioski w Beskidach", Główną Nagrodę Śpiewania na Zamku w Radzyniu Chełmińskim za piosenki: „Kronika Olsztyńska", „A Za Horyzontem", „Chodź Z Nami", Wyróżnienie na Bazunie 1976 za piosenki: „Wioski W Beskidach" i „Raj Kozaczy", Wyróżnienie na Yapie 1977 za piosenki: „To Co Było Minęło" i „Wspomnienie", Główną Nagrodę na Bakcynaliach za piosenkę: „To Co Było Minęło", Wyróżnienie na Bazunie 1977 za piosenki: „Letnia Dolina", „Pogranicze", „To Co Było Minęło", II nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Myśliborzu za piosenki: „A Jednak Nam Coś Brakuje", „Dla Żony" I „Dziobak".

Labolare nigdy nie zmieniło swojego delikatnego brzmienia, kojarzonego z ulotnością mgieł nocnych, babim latem, szaleństwami wędrowania, odkrywania tajemnic natury i losów ludzi wplecionych w jej przędzę. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 45 lat powstania. Z tej okazji zaprasza na koncert, na którym zaprezentuje utwory z całego okresu swojej działalności.

Obecnie grupa występuje w składzie: 
Jacek Małecki - gitara, śpiew, 
Stanisław Janiak - śpiew, cajon,
Roman Soroko - gitara basowa,
Przemysław Kluczkowski - gitara.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).
Bilety można nabyć także w dniu koncertu w DK „13 Muz” w cenie 30 zł.

13muz

13muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173, 502 383 070
j.janiszewski@13muz.eu
www.13muz.eu