26.11.2016
18:00

Miejsce
TRAFO Trafostacja Sztuki

Wstęp
wolny

Kategoria
Wernisaż

Pełna kultura

Tobias Dostal

Tobias Dostal
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

S/W
TOBIAS DOSTAL

Wernisaż: sobota, 26 listopada 2016 o godz. 18:00
Wystawa: 27 listopada 2016 – 26 lutego 2017

W wystawie „S/W” Tobias Dostal nawiązuje do układu architektonicznego budynku Trafostacji Sztuki, wykorzystując go w celu stworzenia ‘magicznego pudełka’ z czarno-białymi analogowymi obrazami filmowymi. Artysta, niczym biegły iluzjonista w poetycki a jednocześnie żartobliwy sposób łączy proste i zaawansowane techniki filmowe, wykorzystując nostalgię w charakterze współczesnej taktyki artystycznej. Analogowe wieże, wszechobecne ekrany, podświetlone postacie i tańczące cienie tworzą obraz przyciągający widza swoją wizualną mocą. Dostal używa anachronicznego języka filmowego, świadomie stawiając się w opozycji do obecnego kultu doskonałych technicznie i kompozycyjnie zdjęć.

Wystawa powstaje we współpracy z fundacją Operndorf Africa i realizowanym przez nią w Burkina Faso charytatywnym projektem kulturalnym, w którym Tobias Dostal uczestniczył jako artysta-rezydent. Prace prezentowane na wystawie S/W częściowo powstały w okresie jego rezydencji w Afryce.

Tobias Dostal (urodzony w Bad Hersfeld w 1982 roku) studiował sztuki wizualne w Bildene Künste Braunschweig pod kierunkiem Waltera Dahna, Christopha Schlingensiefa i Thomasa Virnicha. Po obronie dyplomu z wyróżnieniem, w 2012 roku otrzymał New York Stipend stanu Lower Saxony, we współpracy z International Studio i Curatorial Program (ISP) w Brooklynie w Nowym Jorku. Ostatnie wystawy indywidualne obejmują Niedersächsische Landesvertretung Berlin, Kunstverein Langenhagen Hannover oraz Art Berlin Contemporary (ABC). Dostal jest reprezentowany przez berlińską galerię KWADRAT. Artysta mieszka i pracuje w Berlinie.

Tobias Dostal
TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4, 70-205 Szczecin

91-400-00-49
mail@trafo.org
http://trafo.org