Od: 02.10.2023
Do: 30.06.2024

Miejsce
Galeria Tworzę się

Wstęp:
8/14zł


Miasto (dla) Dzieci

Miasto (dla) Dzieci

„Miasto (dla) Dzieci”

Nowa przestrzeń w Galerii Tworzę się jest zaproszeniem do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. Jest próbą spojrzenia na świat z perspektywy dziecka i możliwością budowy swojego mikroświata.

Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, jeździć, przestawiać i projektować budynki, tworzyć miejsca do odpoczynku i zabawy, sadzić rośliny, robić zakupy i podejmować decyzje. Dziecko to urodzony architekt. Wykorzystaliśmy tę zdolność i zaprosiliśmy dzieci do zaprojektowania Miasta Marzeń, miejsca, które uwzględnia potrzeby najmłodszych.

Wystawa wpisuje się w rozważania na temat przyszłości planety w kontekście zmian klimatycznych i migracyjnych. Jest próbą poszukiwania niezbędnych, mądrych rozwiązań. Jest także miejscem do zadawania pytań i wspólnym wypracowywaniem rozwiązań stawiających w centrum dobro młodych mieszkańców, ich prawa do zabawy i odpoczynku, mieszkania w zielonym, czystym i bezpiecznym mieście. W mobilność wystawy wpisana jest zmiana, która jest stałym elementem szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Twórcy wystawy:
Karolina Gołębiowska, Katarzyna Mierzejewska, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Agata Wolniewicz,  Marek Mierzejewski, Remigiusz Suda, Marcin Strugliński, Paulina Ratajczak oraz młodzi ludzie, którzy wysłali swoje prace i pomysły na (nie)konkurs Miasto Marzeń.

Wiek: 5+

Kiedy i jak odwiedzić wystawę w październiku:
- w niedziele w godz. 11:00-16:00 (poza 29.10.), bilety: 8 zł dostępne na stronie: www.biletomat.pl i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

- od poniedziałku do piątku oprowadzania dla grup zorganizowanych, wstęp: 14 zł/dziecko, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com  

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria Tworzę się

Galeria Tworzę się

pl. Żołnierza Polskiego 2 70-551 Szczecin (budynek 13 muz, wejście od ul. Tkackiej)

+48 515 269 741
tworzesie@gmail.com
http://www.tworzesie.pl/