Od: 16.11.2023
Do: 08.12.2023

Miejsce
Dom Kultury 13 Muz

Wstęp:
wolny


Kornelia Orszulak: „TranscendencJA”

Kornelia Orszulak: „TranscendencJA”

Kornelia Orszulak: „TranscendencJA” - wystawa malarstwa uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie
zapraszamy do Galerii Foyer

Wystawa czynna: 15.11.- 08.12.2023 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń - wstęp wolny.

„Urodziłam się w Kamieniu Pomorskim, a swoją edukację na poziomie podstawowym rozpoczęłam w szkole w Wysokiej Kamieńskiej. Aktualnie jestem uczennicą Liceum Plastycznego w Szczecinie, gdzie zgłębiam tajniki renowacji mebli i wyrobów snycerskich. Wartością, którą rozwija we mnie szkoła, jest docenianie piękna w otaczającym nas świecie oraz umiejętność dostrzegania detali i subtelności. Nauczyłam się szanować różnorodność wyrazu artystycznego, a także doceniać proces twórczy, który jest nieodłącznym elementem doskonalenia się w sztuce. Moje pasje to rozwój osobisty i duchowy, które traktuję jako nieustanną podróż po poznawaniu samej siebie i otaczającego świata. Inspirację czerpię z filmów i literatury, które pozwalają mi lepiej zrozumieć ludzkie emocje i różnorodność życiowych historii. Dążę do tego, by moja twórczość artystyczna oddawała głębokie przemyślenia i zachęcała innych do odkrywania piękna w codziennych detalach życia

Moja wystawa artystyczna pod tytułem „TranscendencJA” to podróż przez świat pełen nostalgii, marzeń i refleksji. Prace, utrzymane w intensywnych odcieniach różu, błękitu i fioletu, wywołują uczucie tęsknoty i kontemplacji.

Prace eksplorują piękno codzienności, zachwycając się subtelnym blaskiem światła, które oświetla chwile życia.

W moich dziełach zatopionych w tych kolorach ożywają wspomnienia i sny z dzieciństwa, ukazujące momenty, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Widz odnajdzie tu miejsca, przedmioty i twarze, które są źródłem miłości i inspiracji. Szczegółowość i dbałość o detale sprawiają, że każda praca stanowi wejście w osobistą podróż po moim wnętrzu, zachęcając do zanurzenia się w intymnym świecie artystycznym.
Ekspozycja stanowi hołd dla miłości i wspomnień, które nosimy w sercu, jest zaproszeniem do podróży przez własne idee i marzenia, a także do zastanowienia się nad pięknem codziennych chwil. Dzięki temu przesłaniu, staram się uchwycić ducha ucieczki od szarej rzeczywistości, zapraszając do introspekcji i podróży w głąb siebie” - Kornelia Orszulak

Wystawa współorganizowana z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie.

Kornelia Orszulak: „TranscendencJA”
Dom Kultury 13 Muz

Dom Kultury 13 Muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

91 43 47 173 | Informacja: www.13muz.eu

www.13muz.eu