Od: 05.12.2023
Do: 05.01.2024


"Uśmiecham się do Szczecina" malarstwo Izabeli Staśkiewicz

"Uśmiecham się do Szczecina" malarstwo Izabeli Staśkiewicz

INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych i Stowarzyszenie Media Dizajn mają zaszczyt zaprosić na wernisaż szczecińskiej malarki Izabeli Staśkiewicz pod tytułem "Uśmiecham się do Szczecina"  To będzie ostatnia wystawa, wieńcząca 2023 rok. Wernisaż odbędzie się we wtorek 5.12 o godz. 18:00 

„O Szczecinie powiedziano już wiele, napisano też sporo, ja niezmiennie próbuję udowodnić (głównie sobie), że jest to temat niewyczerpany. Jako rodowita Szczecinianka mam poczucie, że jestem w odpowiednim czasie i miejscu, a że miejsce to jest niezwykłe stąd chęć namalowania kolejnego cyklu "o mieście, które jakby leży nad morzem". Uśmiecham się do Szczecina w 27 nowych pracach, pokazując jego piękno, czasem nieoczywiste, mimo to jakże wyraźne i wszechobecne. Technika impasto, w której tworzę, pozwala mi na sporą dozę szaleństwa. Patrząc na moje miasto, słucham wyobraźni, podążam za szpachlą i wiem, że żyję. W obrazach jak w kalejdoskopie zobaczyć można stany mej świadomości. Czasem nostalgia, spokój i zimowa pierzynka, innym razem mocny akcent i ucieczka nad Odrę. Wszystko to, oraz dużo więcej, odnaleźć można w moim najnowszym cyklu malarskim pt."Uśmiecham się do Szczecina"
- autorka Izabela Staśkiewicz

CO: Wystawa malarstwa Izabeli Staśkiewicz - Uśmiecham się do Szczecina
GDZIE: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90
OTWARCIE WYSTAWY: 5 grudnia (wtorek) 2023, godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 5.12.2023 - 5.01.2024
ORGANIZATORZY: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn
KONTAKT: Magda Roman, mroman@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “AkTYwny KreaTYwny - pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”. Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin

Inkubator Sektorów Kreatywnych

Inkubator Sektorów Kreatywnych

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

91 424 04 64
biuro@mediadizajn.pl
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/