Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.08.2018

Elvis Is Back na Różance

Elvis Is Back na Różance
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przed nami kolejny wakacyjny weekend w Różanym Ogrodzie Sztuki przepełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Już 18. i 19. sierpnia na różanej scenie koncerty. Wystąpią Jona Ardyn i zespół Elvis Is Back z wcielającym się w rolę króla rock and rolla Ryszardem Klemensem Wiercimakiem na czele. Dla najmłodszych także wiele rozrywki, między innymi warsztaty ceramiki artystycznej  czy spotkanie z kulturą kurpiowską. Oj będzie się działo!

18 sierpnia, sobota

godz. 12.00

Koncerty Jony Ardyn - wokalistki, autorki tekstów i muzyki, instrumentalistki. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki, oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

godz. 17.00-20.00

Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów ze złotej polskiej epoki lat 50-70.,ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

Różanka Dzieciom
godz. 11.00 – 14.00

Kwiaty i wycinanka – spotkanie z kulturą kurpiowską. Podczas wydarzenia uczestnicy nauczą się wykonywania tradycyjnych kurpiowskich kwiatów z bibuły oraz poznają historię wycinanki kurpiowskiej.

Warsztaty ceramiki artystycznej  – nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, lepienie i rzeźbienie „z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie wykonanych obiektów.

Podróż z historią, tańcem, muzyką – warsztaty „Muzyczny wehikuł, czyli rzecz

o muzyce dawnej”, we współpracy z zespołem tańca dawnego „La Danza Antica” MDK w Lęborku oraz Fundacją Muzyki Dawnej w Szczecinie.

19 sierpnia, niedziela

godz. 12.00

Elvis Is Back to zespół, którego założycielem jest szczeciński muzyk Ryszard Klemens Wiercimak, wcielający się w rolę króla rock and rolla. Tym razem będzie więcej piosenek pop w klimacie lat 60 i 70. Zagrają: Jerzy Szymański – gitara, Przemysław Igiel – conga, Tomek Puslednik – gitara basowa, Dariusz Kamiński – perkusja. Duet taneczny – Weronika i Katarzyna.

Źródło: szczecin.eu