Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

03.09.2018

Festiwal Młodych Talentów pełen kobiecych gwiazd

Festiwal Młodych Talentów pełen kobiecych gwiazd
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Kayah, Brodka, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow i Ania Rusowicz będą gwiazdami tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów.

Podczas koncertu na scenie wystąpią również finaliści ogólnopolskiego konkursu. Kto spośród 300 zgłoszeń z całej Polski zostanie zwycięzcą? O tym dowiemy się 13. października w Netto Arenie.

Festiwal Młodych Talentów od pierwszych edycji stawiał na polską muzykę popularną w jej ambitniejszym wydaniu. Przez wszystkie lata na festiwalu zagrały największe gwiazdy tego nurtu i najlepsi tekściarze. Tak będzie i tym razem.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Women’s Voices” - ogólnopolskiej trasy koncertowej, prezentującej siłę i różnorodność kobiecej sceny artystycznej. Podczas imprezy każda wokalistka wykona swoje wybrane utwory w nowych aranżacjach zespołu Pauliny Przybysz. Oprócz nich artystki zaśpiewają wybrane przez nią covery. Muzyczny wieczór zwieńczy autorski koncert Brodki.

- To nie pierwszy raz, kiedy akcentujemy kobiecy wkład w polską muzykę – mówi Dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Anna Lemańczyk. – Taki charakter Festiwal Młodych Talentów miał już 5 lat temu. Ówczesna edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Wracamy do sprawdzonego pomysłu, by w jednym miejscu i czasie móc usłyszeć tak wspaniałe artystki.

W trakcie wydarzenia na scenie zaprezentuje się też trzech finalistów konkursu Festiwalu Młodych Talentów. Wytypowani zostaną z przeprowadzonych dzień wcześniej przesłuchań konkursowych w klubie muzycznym „Kolumba 4”. Werdykt o tym, kto zostanie zwycięzcą 12. edycji konkursu, ogłosi dyrektor artystyczna festiwalu i przewodnicząca jury – Katarzyna Nosowska.

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia
„Women’s Voices”
13 października 2018, g. 16.30-22.30, Netto Arena
Bilety do nabycia na stronach: ebilet.pl i biletycjg24.pl

Gwiazdy Festiwalu Młodych Talentów i „Women’s Voices”:

Monika Brodka to jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek. Jej niebanalny styl i muzyka wyprzedają koncerty. Artystka wydała do tej pory cztery albumy, z których ostatni - „Granda” - pokryła się podwójną platyną.

Paulina Przybysz prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała siedem albumów. Rok temu wydała pierwszy autorski album. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Jest kuratorką „Women’s Voices”.

Kayah – jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Zadebiutowała albumem "Kamień" w 1995 roku. Do tej pory wydała dziewięć płyt - wszystkie otrzymały status złotej lub platynowej. W czasie solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu.

Daria Zawiałow jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to nietuzinkowy głos i silna osobowość sceniczna. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Daria Zawiałow otrzymała w tym roku dwie nagrody "Fryderyk".

Ania Rusowicz – wokalistka, kompozytorka, tekściarka, zdobywczyni czterech nagród „Fryderyk”.Na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60- i 70-tych w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się statusem złotych. Koncerty w jej wykonaniu charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem.

Źródło: szczecin.eu