Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

14.09.2018

Rekordowy sezon na bulwarach

Rekordowy sezon na bulwarach
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Już dzisiaj możemy powiedzieć, że za nami rekordowy sezon na bulwarach. Blisko 800 tysięcy osób było z nami na ponad 230 imprezach. Ten rok pokazał, że bulwary stają się sercem naszego miasta.

Od początku sezonu w ramach projektu Bulwary Miejsce Spotkań zorganizowano ponad 130 imprez różnego formatu. W tym roku mogliśmy wspólnie bawić się na Łasztowni podczas dużych imprez takich jak: Juwenalia, Dni Morza, Pyromagic, ale także Zjazd Dużych Rodzin, Wooded Szczecin, Baja Poland, Bulwarove oraz brać udział w mniejszych inicjatywach np.: zajęciach Jogi, naukach tańca czy regatach turystycznych. Kalendarz imprez był wypełniony po brzegi, od maja do końca września niemal każdy weekend obfitował w atrakcje na bulwarach i Łasztowni.

Bogaty program miała w tym sezonie także Miejska Strefa Letnia, tam oprócz weekendowych imprez, można było przyjść na stand up, kino pod chmurką czy zawody sportowe. Łącznie przez cały sezon na Wyspie Grodzkiej odbyło się około 100 wydarzeń.

To wszystko sprawiło, że bulwary i Łasztownia były bardzo chętnie odwiedzanymi miejscami przez mieszkańców i turystów.

- Przez cały sezon przez nabrzeża przewinęło się blisko 800 tys. osób - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Największą liczbę odwiedzających odnotowaliśmy podczas Pyromagic – 430 tys., Dni Morza – 200 tys., Juwenalia - 45 tys.

Dobrymi statystykami może pochwalić się także North East Marina. Mimo, że sezon żeglarski jeszcze się nie skończył, to w porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej już zacumowało ponad 1100 jednostek z m.in. Niemiec, Danii, Norwegii, Szwajcarii i oczywiście Polski.

- Dziękujemy, że byliście razem z nami przez cały sezon - mówi Celina Wołosz. - To lato pokazało, że szczecinianie uwielbiają spędzać czas na bulwarach i chętnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych nad Odrą. Dlatego serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku weekend na bulwarach i Wyspie Grodzkiej.

Przed nami dwa dni wypełnione atrakcjami, warsztatami, koncertami i niesamowitą atmosferą. Połączymy dwa wydarzenia - zakończenie sezonu na North East Marinie i Miejskiej Strefie Letniej z ostatnim, finałowym wydaniem cyklu Bulwarove. Od godz. 11 do 17 zapraszamy na Bulwarove na skwer wieńczący Łasztownię, gdzie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. A po 17 przenosimy się na Wyspę Grodzką do Miejskiej Strefy Letniej, tam w sobotę od godz. 20 rozpoczną się koncerty, a w niedzielę kino pod chmurką. Szczegółowy program

Przypominamy, że od piątku od godziny 22:00 do poniedziałkowego poranka zamknięty zostanie wjazd do miasta Trasą Zamkową. W związku z tym, aby uniknąć korków na Moście Długim i wyjedzie z Łasztowni, namawiamy do pozostawienia samochodów po drugiej stronie Odry i przespacerowania się bulwarami.

Źródło: szczecin.eu