Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

27.09.2018

Żeglarstwo osób niepełnosprawnych

Żeglarstwo osób niepełnosprawnych
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Centrum Żeglarskie razem z Fundacją Anioły Lubią Żywioły zaprasza na spotkanie z żeglarzami z niepełnosprawnością.

To niesamowite wydarzenie, będące preludium powstania pierwszej w Szczecinie sekcji dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością, będzie miało miejsce w Centrum Żeglarskim (ul. Przestrzenna 19). Oficjalne otwarcie odbędzie się na placu apelowym pod masztem 30 września o godz. 12.00. Inicjatywę wspiera Polski Związek Żeglarski i Fundacja Anioły lubią Żywioły.

Gościem specjalnym będzie zawodnik polskiej kadry niepełnosprawnych w żeglarstwie, którzy wraz z trenerem Grzegorzem Prokopowiczem odwiedzi Szczecin po niedawnym pobycie na Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych.

Będzie możliwość zapoznania się z olimpijską łodzią żaglową na lądzie, jak i zobaczenie jednostki na wodzie. Ponadto odbędą się bezpłatne konsultacje fizykoterapeutów, pokaz egzoszkieletu i urządzeń do fizykoterapii i regeneracji organizmu.

http://www.centrumzeglarskie.pl/aktualnosci/388-spotkanie-z-zeglarzami-z-niepelnosprawnoscia

Regatowa Reprezentacja Szczecina

Miasto Szczecin zainicjowało nowy projekt, którego celem jest powołanie silnej, odnoszącej sukcesy, szczecińskiej kadry żeglarskiej, rekrutującej sprawnych i niepełnosprawnych żeglarzy. W ramach uczestnictwa w reprezentacji, dla zawodników organizowane będą wyjazdy na wspólne obozy, kolonie, zawody regatowe jak również szkolenia motywacyjne. Za proces szkolenia odpowiadać będą wykwalifikowani trenerzy kontraktowi. W ramach programu przewiduje się organizację 3 razy w roku regat kontrolnych, sprawdzających wiedzę oraz umiejętności nabytych podczas szkolenia. Najlepsi zawodnicy będą mogli liczyć na dostęp do sprzętu i stworzą reprezentację, która będzie walczyć w zawodach.

W ramach reprezentacji powstanie także sekcji dla żeglarzy z niepełnosprawnością - to inicjatywa neurochirurga Marka Lickendorfa działacza Zachodniopomorskiego  Okręgowego Związku Żeglarskiego. Specjalnie dla tej sekcji zakupione zostaną dwie łodzie regatowe umożliwiające żeglarzom z niepełnosprawnością uczestnictwo w regatach krajowych i zagranicznych. Ta szczecińska inicjatywa wspierana przez Polski Związek Żeglarski stanowi początek rozwoju nowych możliwości i pasji sportowych integrujących osoby z niepełnosprawnością ze środowiskiem żeglarskim w kraju i zagranicą. 

Jednym z działań będzie również pozyskanie licencji na organizacje regat pierwszej klasy w klasie Optimist. Docelowo miasto chciałoby organizować 3 duże imprezy z czego minimum jedną w randze Pucharu Polski. W bieżącym roku rusza organizacja programu.

Pierwsze nabory do Regatowej Reprezentacji Szczecina odbędą się w I kwartale 2019 roku.

Źródło: szczecin.eu