Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

02.11.2018

16 i 17 listopada 2018 szykuje się w Szczecinie niezły Beton!

16 i 17 listopada 2018 szykuje się w Szczecinie niezły Beton!
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Bystroń, Ćwiek, Glaza, Jakubowski, Kowalczuk, Krztoń, Ojciec Rene, Pstrągowski i Witerscheim oraz inni goście z całej Polski, jak i lokalni twórcy popkultury, pojawią się na tegorocznym szczecińskim Betonie.

BETON 2018 to druga już edycja szczecińskich spotkań z popkulturą – komiksami, książkami, filmami, serialami, grami, sztukami wizualnymi i muzycznymi, ich twórcami i pasjonatami. Jesteśmy lokalnym minikonwentem o dużych aspiracjach.

BETON zapoczątkowany został w listopadzie 2017 roku. Jest cyklicznym wydarzeniem dedykowanym wszystkim sympatykom szeroko rozumianej kultury popularnej. W ramach imprezy przewidziane są spotkania z twórcami popkultury, warsztaty komiksowe i z makijażu, prelekcje, giełda komiksów i popkultury, gry, konkurs cosplay na najlepsze przebranie, a także wręczenie nagrody popkulturalnej Beton dla najważniejszych twórców szczecińskich i tworzących o Szczecinie.

Nasze zeszłoroczne wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie i odniosło sukces frekwencyjny na tyle spektakularny, że w tym roku musieliśmy pozyskać partnera dysponującego większą przestrzenią. Sprostaliśmy i temu wyzwaniu, dlatego jesienią 2018 zapraszamy aż w dwa miejsca – do Klubu 13 Muz na spotkania komiksowe, literackie i mangowe oraz do pubu EXP na blok poświęcony grom.

Na wszystkie te atrakcje wstęp wolny! Tylko na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji i szczegóły program znajdują się na stronie wydarzenia www.beton.betoniarka.net

Organizatorem spotkań jest stowarzyszenie POP-ART, wydawca portalu BETONiarka.net

Gospodarze:

Dom Kultury 13 Muz, pl. Żołnierza Polskiego 2
EXP Pub & Games Room, ul. Mariacka 26

Projekt dofinansowany ze środków Programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH.

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin.

Źródło: szczecin.eu