Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

21.11.2018

Spotkanie Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina

Spotkanie Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Od 15 lat Żeglarska Reprezentacja rozsławia Szczecin poprzez udział w regatach The Tall Ships Races, walcząc o nagrody z jachtami i żaglowcami z całego świata. Przez te lata załogi zdobyły liczne nagrody, a teraz przyszedł czas na wspólne spotkanie.

- W najbliższą sobotę o godz. 16 w Starej Rzeźni, spotkają się osoby będące częścią Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina w latach 2004-2018 - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie. - Spodziewamy się, że przybędzie około 200 osób.

Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także, – jako pełnoprawna załoga – uczestniczą w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych czy też trapowych. Podczas rejsów nie brakuje też codziennej ciężkiej pracy na pokładzie.

- Sobotnie spotkanie będzie okazją do porozmawiania, odświeżenia kontaktów, wymienienia się doświadczeniami i powspominania - mówi Celina Wołosz.- Nie zabraknie także przemówień i rozmów z kapitanami. A na scenie wystąpi „Stary Szmugler”. Na każdego uczestnika czeka specjalnie wydana książka „Ożaglowani. Reprezentacja Szczecina w The Tall Ships Races 2004-2017”.

Podczas tegorocznego finału The Tall Ships Races w Harlingen Reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”, Fryderyk Chopin zakończył wyścig na miejscu 2 w klasie A, a Dar Szczecina zajął klasie 3 pozycję w klasie C. Najszybszym żaglowcem podczas tegorocznych TTSR okazał się rosyjski Mir. W tym roku The Tall Ships Races rozpoczęły się 14 lipca w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Stamtąd uczestnicy regat płynęli w kierunku Esbjerg w Danii, później do Stavanger w Norwegii, by zakończyć wyścigi w Harlingen w Holandii.

Za koordynację procesu rekrutacji i pracy Reprezentacji Szczecina podczas TSR odpowiada Centrum Żeglarskie.

Już za trzy lata Szczecin, po raz czwarty, będzie gospodarzem The Tall Ships Races.

Źródło: szczecin.eu